Slovan po dráme s ďalšou výhrou!

Hokejisti Slovana vyrovnali v 57. minúte na 2:2 a následne v dramatických nájazdoch Netík rozhodol o zisku ďalších bodov do tabuľky.

HC SLOVAN Bratislava - Salavat Julajev Ufa 3:2 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 26. Nedorost (Bartovič), 58. Štajnoch (Tičar, Hudáček), rozh. nájazd: Netík - 7. Heikkinen, 52. Tolpeko (Heikkinen, Hartikainen). Rozhodovali: Dejev, Soin - Misjur, Raming, vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Brejčák - Kutuzov obaja 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 8739 divákov.

HC SLOVAN Bratislava: Janus - Štajnoch, Starosta, Brejčák, Baranka, Luža, Sigalet - Netík, Tičar, Jeglič - Bartovič, Nedorost, Vondrka - Ölvecký, Murley, Hudáček - Kudrna, Surový, Šťastný

Salavat Julajev Ufa: Sochatskyj – Heikkinen, Kulda, Kutuzov, Lekomcev, Zubarev, Koľcov, Vasilevskyj – Hartikainen, Siomin, Tolpeko – Golovanov, Chlystov, Dubrovskyj – Skačkov, Kajgorodov, Pihlström –Stepanov, Gluchov, Slepyšev
Hostia boli od začiatku prvého dejstva aktívnejší, aj keď prvú väčšiu šancu mali domáci hráči. Netík si nakorčuľoval na ľavý kruh a vypálil, Sochatskyj si dal pozor. V 6. minúte Štajnoch nešťastne zrazil Pihlströmovu prihrávku priamo na svoju bránku, ale Janus vynikajúco zareagoval a puk chytil. O minútu neskôr však už kapituloval. Jeglič stratil puk vo vlastnom pásme, zmocnil sa ho Heikkinen, ktorý si nakorčuľoval medzi kruhy a presnou strelou prekonal Janusa - 0:1. Ufu gól nakopol a v ďalších minútach si vytvorila ďalšie dobré príležitosti. Najprv v 9. minúte Stepanov opečiatkoval žŕdku, po ďalšej strate puku domácich sa hostia dostali do prečíslenia 3 na 2 a Janus vyrážačkou vytlačil strelu Tolpeka. Domáci gólman sa predviedol aj v 12. minúte, keď lapačkou stopol dobrú strelu Slepyševa. Slovan sa nedostal spod tlaku ani potom, navyše Štajnoch musel ísť na trestnú za vysokú hokejku a "belasú obranu" čakali ďalšie krušné chvíle. Hráči Ufy sa natlačili do útočného pásma a mohli pridať druhý gól. Pred bránkou sa ocitli sami Koľcov s Pihlströmom, ktorý dobre zakončil, ale Janus sa stihol presunúť a opäť zachránil svojich spoluhráčov. Obrana domácich horela aj ďalej, no gólman ich držal v hre, keď zlikvidoval tutovku Chlystova aj nájazd Pihlströma. Slovan si počas celej tretiny väčšie šance nevytvoril a na bránku Sochatského vyslal iba päť striel, hostia dvanásť.Úvodné minúty druhého dejstva už patrili domácim hokejistom, ktorí sa síce nasťahovali do útočného pásma, no súperi ich dobre vytláčali zo streleckých pozícii a tak Sochatskyj nemal takmer žiadnu prácu. Presadili sa až v 26. minúte, brankár iba vyrazil Bartovičovu strelu a pohotový Nedorost dorazil puk do siete - 1:1. Slovanistov gól povzbudil, krátko po ňom dobre vystrelil Ölvecký a po ďalšej šanci mohli aj viesť. Netík s Tičarom išli sami na bránku, no prvý menovaný sa ulakomil a jeho kľučka mu nevyšla. Z tutovky, tak nebolo nič. Potom si už oba tímy dávali väčší pozor na zadné vrátka a tak šancí ubudlo. Hralo sa najmä v strednom pásme a pri mantineloch. V 35. minúte išiel na trestnú Stepanov, Slovan zahral presilovku dobre, na Sochatského pálili z dobrých pozícií Baranka, Vondrka aj Nedorost ale druhý gól sa im streliť nepodarilo. V závere dejstva sa ešte predviedol pekným semaforom Sochatskyj po strele Bartoviča.V 44. minúte mali domáci ďalšiu veľkú šancu strhnúť duel na svoju stranu, ktorú si vypracoval tretí útok, no ani na trikrát sa domácim nepodarilo pretlačiť puk za ležiaceho brankára. Na druhej strane pohrozil Skačkov, ale Janus si postrážil pravú žŕdku. V ďalších minútach sa hra prelievala zo strany na stranu. V 49. minúte prišlo prečíslenie domácich 2 na 1, ale Murley Hudáčekovi neprihral a so strelou nepochodil. Do vedenia tak išli opäť hostia. Pri hre 4 na 4 sa presadil Tolpeko. V 55. minúte sa na ľade strhla bitka a Brejčák s Kutuzovom išli predčasne do šatní. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal po peknej akcii blafákom Štajnoch a duel išiel do predĺženia. V nájazdoch rozhodol o triumfe domácich Netík.