V Nižnekamsku zaslúžená výhra!

Hokejisti Slovana uspeli v treťom zápase na treťom tripe sezóny, keď zdolali Neftechimik Nižnekamsk 3:1

Neftechimik Nižnekamsk – HC SLOVAN Bratislava 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 52. J. Alševsky – 8. Nedorost (Bližňák, Baranka), 25. Tičar (Jeglič), 43. Netík (Nedorost)Zostavy:
Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin (43. Kolppanen) – Eronen, Berezin, Jevsejenkov, Kosmačov, Belov, Guskov, Bryncev, Mnichovič – Stapleton, Polygarov, Milovzorov – Hennessy, Koroľuk, Rybin – Žukov, Kulikov, Stepanov – S. Alševsky, Chochriakov, J. Alševsky
HC SLOVAN: Backlund (Janus) – Štajnoch, Sigalet, Baranka, Sersen (A), Foster, Starosta, Mihalik – Hudáček, Surový, Bartovič (C) – Vondrka, Nedorost, Netík – Nagy (A), Tičar, Jeglič – Bližňák, White, LunterDomáci Neftechimik sa snažil od prvých minút zatlačiť hokejistov Slovana a dostať sa do vedenia, no naši obrancovia zamedzili útočníkom dostať sa do bezprostrednej blízkosti Backlunda. Slovan tiež skvele prečkal vylúčenia Vladimíra Mihalika a zahral si prvú presilovku. V nej sme zomkli domácich v obrannom pásme a po tvrdej strele Baranku sa vynikjúco pred bránou zorientoval Nedorost, ktorý dorazil puk do brány – 0:1. Druhý útok Slovana potom zatočil s hráčmi Neftechimiku, no nedostal sa k strele.  Krušné chvíle pre Backlunda nastali pri vylúčení Štajnocha, keď domáci držali puk celé dve minúty v našom obrannom pásme a ku gólu im chýbalo len veľmi málo.V 22. minúte dobre posunul Vondrka puk Netíkovi a po jeho strele príklepom Sudnicin puk nadvakrát ukryl pod svoju lapačku. O tri minúty neskôr zdvíhala striedačka Slovana ruky druhýkrát nad hlavu. Žiga Jeglič sa dostal s Rokom Tičarom do brejku dva na jedna a po skvelej prihrávke Žigu rozvlnil sieť za Sudnicinom jeho slovinský parťák z útoku – 2:0. Ďalšie minúty hrali domáci dlho bez puku, čo ocenili ich fanúšikovia piskotom.  Slovanisti hrali pozorne v defenzíve, k ničomu Neftechimik nepustili ani v ďalšej presilovke.  Prvý útok nášho súpera mohol napokon korigovať výsledok v závere druhého dejstva, Milovzorov si však opäť vylámal zuby na Backlundovi. Slovan začal výborne aj tretiu časť hry, Martin Štajnoch našiel bývalého hráča Neftechimiki Tomáša Netíka, ktorý presnou strelou príklepom vyhnal Sudnicina z brány. V 48. minúte sa zaskvel znoval Johan Backund, ktorý strelu Polygalova zlikvidoval štýlovým semaforom. Náš brankár chytal vo veľkej pohode, z bezprostrednej ho nedokázal prekonať Berezin a ani Milovzorov. Nula na konte nášho brankára vydržala do 53. minúty, keď ho vo vlastnom oslabení a anšej chybe na obrannej modrej prekonal Alšesvkij. Nižnekamsk v závere zápasu ešte hrýzol, ale kontatný gól nestrelil a Slovan sa môže tešiť zo zisku plných troch bodov do tabuľky. Petri Matikainen: Odohrali sme dobrý zápas, hrali sme organizovane, koncentrovane a tímovo takmer celých 60 minút s výnimkou pár chýb. Na zápas sme sa dobre pripravili a hráči dodržali pokyny, ktoré sme im s trénermi povedali pred zápasom. Som rád, že postupne sa začíname prezentovať hrou, ktorú chceme hrať. Teší nás, že z ďalšieho zápasu na tripe získavame tri body.