Logo

Správy

SloavnPositive

Fanshop

Slovan opúšťa štvorica hokejistov

0 0

V HC SLOVAN Bratislava končí po vypršaní kontraktov štvorica Žiga Jeglič, Václav Nedorost, Tomáš Zigo a Mislav Rosandič.

$article->fk_main_image->title


Po troch sezónach v drese Slovana končí slovinský útočník Žiga Jeglič. Dvadsaťdeväťročný reprezentant Slovinska sa napriek záujmu vedenia klubu rozhodol pre ďalší posun vo svojej kariére a prikývol na lukratívnejšiu ponuku od ruského účastníka KHL z Nižného Novgorodu, ktorej Slovan žiaľ objektivne nemohol konkurovať. Jeglič počas troch sezón v Bratislave nazbieral v 175 zápasoch 75 bodov.  

Do tímu druhej najvyššej českej súťaže ČEZ Motor České Budějovice smeruje Václav Nedorost.  Útočník, ktorý za Slovan odohral v nadnárodnej súťaži 127 zápasov, zvolil napriek ponuke na predĺženie zmluvy v Slovane návrat k rodine do svojho rodného mesta, kde s hokejom začínal a materskému klubu chce pomôcť k postupu do najvyššej českej súťaže. Vo svojej zmluve na juhu Čiech však má klauzulu, ktorá mu umožňuje odohrať časť sezóny od októbra do januára v inom klube. Je tak ešte pravdepodobné, že "Nedo" si v prípade obojstranného záujmu belasý dres ešte predsa len oblečie.

Dres semifinalistu tohtoročného playoff českej extraligy Mountfield Hradec Králové oblečú v novej sezóne Tomáš Zigo a Mislav Rosandič. Obom hráčom, ktorým v posledný aprílový deň skončili v Slovane tzv. dvojstranné kontrakty, náš klub neponúkol ich predĺženie. Obaja hráči strávili väčšiu polovicu uplynulej sezóny v majstrovskej Banskej Bystrici.

HC SLOVAN Bratislava ďakuje všetkým hráčom za ich odvedené služby a v nových pôsobiskách im želá veľa zdravia, šťastia a úspechov.

Samozrejme, popri odchodoch športový manažment HC SLOVAN Bratislava pracuje na predĺžení kontraktov a príchodoch nových hráčov. Zverejňovanie prvých podpísaných zmlúv pre sezónu 2017/18 sa očakáva už koncom tohto týždňa.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Hrnka Tomas 46 11
2. Svarny Ivan 42 6
3. Lamper Patrik 9 4
4. Hedera Tomas 12 2
5. Bacik Patrik 43 1
6. Grman Mario 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Súhlasím