SloavnPositive

Slovan odpoveď na štvrtý gól nenašiel

0 0

HC SLOVAN síce vyrovnal v druhej časti hry na 3:3, v tretej tretine však opäť inkasoval a vyrovnať už nedokázal.

HC SLOVAN Bratislava - Dinamo Riga 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Góly: 1. Taffe (Řepík), 34. Červený (Taffe), 37. Taffe (Červený) - 1. Darziňš (Balinskis, M. Redlihs), 17. M. Redlihs (Darziňš, Maione), 24. Videll (Darziňš, Maione), 47. Darziňš (M. Redlihs, Balinskis)Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gamalej, Sidorenko - Sadovnikov, Sivov (všetci Rus.), 5855 divákov

Zostavy:
Slovan Bratislava:
Štěpánek - É. Gélinas, Sersen, Švarný, Klok, A. Jánošík, Meszároš, Bačík - Řepík, Taffe, Červený - Ch. Bailey, M. Sukeľ, M. Lunter - Lamper, Hrnka, Buc - Jeglič, Chipchura, Rau - Baranov
Dinamo Riga: Biľalov - Maione, Alisauskas, Balinskis, Sotnieks, Aľajev, Žile, M. Zanetti - Myttynen, McMillan, Clark - M. Redlihs, Videll, Darziňš - Dzierkals, Džeriňš, Meija - Marenis, Pavlovs, Gillies - Batna

Zápas sa začal poriadne zostra, už v ôsmej sekunde otvoril skóre útočník Slovana Jeffe Taffe, ktorý zužitkoval presnú prihrávku pred bránku od Michala Řepíka. Vedenie "belasým" však nevydržalo dlho, ešte v 36. sekunde vyrovnal strelou z veľkého uhla Lauris Darziňš. Hostia sa ujali vedenia v 17. min, skrumáž pred Jakubom Štěpánkom využil v početnej výhode Mikelis Redlihs.

V úvode druhej tretiny Slovan inkasoval znovu, v 24. min zvýšil na rozdiel dvoch gólov v presilovej hre Linus Videll. O päť minút neskôr dopravili zverenci Vladimíra Országha puk za chrbát brankára Timura Biľalova, ale hlavný arbiter gól neuznal, pretože po konzultácii s videorozhodcom usúdil, že Řepík ho do bránky usmernil korčuľou úmyselne. V 33. min sa domáci predsa len dočkali kontaktného gólu, okamžite po vhadzovaní vypálil z pravého kruhu Rudolf Červený a prekvapil Biľalova. V 37. min strelil svoj druhý gól v súboji Taffe a vyrovnal. Konzultácia s videorozhodcom tentoraz Slovan o zásah neubrala. V závere prostrednej časti si utvorili dobré šance oba tímy, ale ani jedna z príležitostí sa neskončila za bránkovou čiarou.

Do tretej tretiny vstúpili mužstvá za nerozhodného stavu, ktorý vydržal až do 47. min, keď skóroval Laris Darzinš a znovu poslal lotyšský tím do vedenia. Vyrovnať mohol o dve minúty neskôr Matúš Sukeľ, ale jeho dobrý pokus kryl Biľalov. Slovan sa v závere pokúsil vyrovnať aj pri hre bez brankára, ale neúspešne a prehral už desiatykrát po sebe.