Slovan o body proti Jugre!

Zverenci trénera Matikainena sa nachádzajú na studenom Sibíri. V Chanty-Mansijsku nastúpia v pondelok o 15:30 proti domácej Jugre.

Druhou  zastávkou na aktuálnom tripe je Chanty-Mansijsk. Náš najbližší súper sa momentálne trápi, z posledných šiestich zápasov vyhral iba jediný. V sedemnástich dueloch si doteraz pripísal len päť víťazstiev, so 17 bodmi mu vo Východnej konferencii patrí 10. miesto. Naposledy doma podľahol Medveščaku Záhreb 1:2 po predĺžení.V posledných dvoch sezónach chýbala Jugra v play-off. Vedenie klubu sa preto rozhodlo výrazne obmeniť káder. Z letných posíl sa najviac darí Benovi Maxvellovi. Kanadský útočník v minulosti odohral 48 súbojov v NHL, vlani pôsobil vo fínskom Kärpäte Oulu. V tomto ročníku zatiaľ strelil 6 gólov, zaznamenal aj 7 asistencií a je najproduktívnejším hráčom svojho tímu. Iba o dve asistencie menej nazbierala ďalšia z posíl Lukáš Kašpar. Český krídelník tiež nazrel do najprestížnejšej súťaže sveta, ale výraznejšie sa presadil až v KHL. Jeho posledným zamestnávateľom bol ukrajinský Donbass Doneck.V produktivite sa darí aj obrancovi Andrejovi Sergejevovi. K dvom gólom pridal už 11 asistencií. Tento zadák je najvyťaženejším hráčom Chanty-Mansijska, v priemere v zápase odohrá viac ako 25 minút. Výrazný priestor na ľade dostáva tiež Philip Larsen. Dánsky obranca má pomerne bohaté skúsenosti z NHL, v minulej sezóne nastúpil na 30 duelov v drese Edmontonu.Jugra nemá v bráne jasnú jednotku, Stepan Gorjačevski a Michail Birjukov sa pravidelne striedajú. Mierne lepšie štatistiky má Bielorus, Gorjačevski vychytal tri triumfy a úspešnosť zákrokov má nad 92 percent. Birjukov zvíťazil dvakrát, zlikvidoval viac ako 91 percent súperových striel.Bohaté spomienky na Chanty-Mansijsk má náš obranca Tomáš Starosta, ktorý tu strávil tri sezóny. Hneď v tej prvej sa so svojím bývalým mužstvom dostal do vyraďovacích bojov, v ďalších dvoch ročníkoch sa im to však nepodarilo zopakovať. Na svoj prvý gól v belasom drese Tomáš stále iba čaká, určite by nenamietal, keby skóroval práve v dueli proti bývalým spoluhráčmi.Rovnako ako Jugra sme aj my strelili v presilových hrách 15 gólov. O niečo lepšie sa nám darí pri hre v oslabení, v ktorej sme inkasovali doteraz iba 10 gólov. Náš pondelkový súper dostal v početnej nevýhode o dva góly viac. Oba naše vlaňajšie vzájomné súboje sa rozhodovali až v samostatných nájazdoch, v oboch prípadoch sme v nich mali navrch a vždy o tom rozhodol Tomáš Netík. V Bratislave sme zvíťazili 3:2. V Chanty-Mansijsku vyšiel zápas Jarovi Janusovi, ktorý si tam udržal čisté konto a výraznou mierou sa zaslúžil o naše „futbalové“ víťazstvo 1:0.Zápas Jugra Chanty-Mansijsk – HC SLOVAN Bratislava môžete sledovať v pondelok o 15:30 na Sport2.