Slovan neuspel na ľade Mikuláša

HC SLOVAN Bratislava v 35. kole Tipos extraligy podľahol Liptovskému Mikulášu 4:5.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC SLOVAN Bratislava 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)Góly: 13. Michalík (Hamráček, Petran), 15. Robertson (Tullio), 32. Lištiak (Mezovský, Huna), 45. Valtola (Štrauch, Michalík), 47. Surový (Toma, Pavúk) – 13. Uram (Jendek, Kundrik), 36. O\'Donnell (Sersen), 52. Štajnoch (Šišovský), 58. Brodzinski (Šišovský, Bortňák).MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto (Kozel) – Mezovský, Nemec, Valtola, Petran, Robertson, Jesus, Droppa, Pavúk – Štrauch, Lištiak, Huna – Hamráček, Oško, Michalík – Tullio, McShane, Portokalis – Surový, Uhrík, TomaHC Slovan Bratislava: Makarov (Beke) – Sersen, Brodzinski, Meszároš, Štajnoch, Maier, Bačik, Beňo, Jasenec – ODonnell, Kytnár, Bortňák – Šišovský, Harris, Ranford – Zigo, Urbánek, Matoušek – Uram, Jendek, KundrikRozhodca: Tomáš Orolin, Vladimír Snášel – Oto Durmis, Matúš Stanzel – Vladimír Martinko.Favorit z Bratislavy nastúpil na Liptove s niekoľkými navrátilcami v zostave, po zranení sa v mužstve objavili brankár Makarov, obranca Bačik a útočníci Harris a Zigo. Tento fakt ešte viac posúval Slovan za povinným triumfom a hostia aj začali lepšie. K dispozícii mali prvú presilovku, veľkú šancu v nej mal O\'Donnell. Na druhej strane odpovedal McShane, ale gól padol v 13. minúte, keď sa presadil domáci Michalík. Už o 34 sekúnd vyrovnal svojim prvým gólom v extralige Uram, ale o dve minúty neskôr vrátil Liptákom vedenie Robertson.Veľká komplikácia pre hostí nastala na začiatku druhej tretiny, keď sa im zranil brankár Makarov a nahradil ho 18-ročný Beke. Šance mali potom oba tímy, ale gól padol v presilovej hre domácich, keď sa presadil Lištiak. Duel potom spestrila bitka Robertsona s Maierom, rezultovala z toho presilovka pre Slovan, ale hostia z nej nič nevyťažili. Znížiť sa im podarilo neskôr, keď O\'Donnell tečoval strelu Sersena.Od začiatku tretej tretiny zvýšil Slovan tempo, snažil sa o vyrovnanie, ale v 45. minúte nechali pred bránkou voľného Valtolu, ktorý zvýšil na 4:2. Prekvapenie kola napokon domáci potvrdili gólom Surového a hoci posledné slovo mali Štajnoch a Brodzinski, Liptáci zdolali Slovan po 12 rokoch. Naposledy sa im to podarilo 13. februára 2009, keď na domácom ľade zvíťazili tiež 5:4.