Slovan nestrelil v Rige ani gól

HC SLOVAN Bratislava podľahol Dinamu Riga vysoko 0:6.

Dinamo Riga – HC SLOVAN Bratislava 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Góly: 1. Bukarts (M. Rredlihs, Videll), 10. Saulietis (Cibulskis, Jerofejevs), 20. Videll (Bukarts), 28. Darzinš (Wilson, Indašis), 31. K. Redlihs (M. Rredlihs, Bukarts), 42. Indrašis (Darzinš)Zostava:
Dinamo Riga: Sedláček – K. Redlihs, Cibulskis, Jurčina, Genoway, Sotnieks, Jerovejevs, Grinbergs – Bukarts, Videll, M. Redlihs – Indrašis, Wilson, Darzinš (C) – Džerinš, Meija, Skvorcovs – Saulietis, Cipulis, Trotter
HC SLOVAN: Backlund (10. Godla) – Sersen (C), Starosta, Barker, Štajnoch, Kozák, Brejčák, Rehák, Mihálik – Nagy (A), Murley, Hudáček – Jeglič, Surový (A), Netík – Ölvecký, White, Kudrna – Lunter, Tičar, ŠťastnýDomáce Dinamo zaskočilo Slovan už v 24 sekunde, keď nahodený puk od Redhlisa dokázal tesne pred Backlundom tečovať Bukarts – 1:0. Slovanisti sa v ďalšom striedaní dostali do šancí, no Netík ani Jeglič Sedláčka prekonať nedokázali. V desiatej minúte prenikol do pásma Saulietis a strelou z pravého kruhu tesne nad betóny vyhnal Backlunda z brány, toho nahradil mladík Godla. O kontaktný gól sa v presilovej hre snažila druhá formácia, prihrávka Surového našla Jegliča, ten puk poslal len do gólmana Rigy. Godla si prvý výžnejší zákrok pripísal po strele Skvorcovsa, no v závere prvého dejstva kapituloval. Individuálny prienik zakončil pekne Videll – 3:0.Dinamo vstúpilo do druhej tretiny s veľkou chuťou a vytvorilo si hneď niekoľko šancí. Godla zachraňoval pri strele Vidella, Štajnoch zase hasila na poslednú chvíľu pred osamoteným Indrasisom. Slovan mohlo nakopnúť nariadené trestné strieľanie, no faulovaný Andrej Kudrna neprekonal Sedláčka. V 28. Minúte spravili belasí veľkú chybu v obrane a Darzinš nikým neatakovaný zasunul puk za Godlu. O tri minúty domáci výborne zakombinovali v preislovej hre a Redlhiš priízemnou bombou prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 5:0. V 33. minúte ešte vyskúšal Sedláčka strelou švihom Jeglič. V 42. minúte si Riga Arena mohla zakričať šiestykrát gól. Veľkú dieru v obrane potrestal z blízka nikým neatakovaný Indrašis. Dinamo o pár minú neskôr nevyužilo únik tri na jedna, výborným zákrokom sa zaskvel Denis Godla. Slovanisti v tretej tretine takmer nič nevymysleli a Sedláček nemusel riešiť žiadnu vážnejšiu situáciu. v 52. minúte si Indrašis vymenil puk z Redhlisom, pred ktorým zachránil Godla. Domáci hokejista sa v závere už nikam nehrnuli a so svojimi fanúšikmi sa  mohli tešiť zo zisku troch bodov.  Petri Matikainen: Všetko bolo dnes zlé od začiatku. Domácim strelili aj s prispením šťastia rýchly vedúci gól a v ďalších minútach sme im uľahčili cestu ľahkými chybami. Riga však podala výborný výkon, dobre korčuľovala, hrali pozorne v obrane. Snažili sme sa na dnes pripraviť čo najlepšie, no po dobrých zápasoch v Petrohrade a v Helsinkách nám dnes stretnutie absolútne nevyšlo.