Slovan nebodoval ani v Ufe

Na ľade Salavatu Julajev Ufa sa Slovanistom nedarilo, domácim podľahli 3:6.

Salavat Julajev Ufa – HC SLOVAN Bratislava 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Góly: 14. Engqvist (Omark, Hartikainen), 25. I. Makarov (Lisin, J. Bodrov), 26. Omark (Engqvist, Kuljaš), 36. Loginov (Omark, Lisin), 44. A. Černov (A. Lazarev), 59. Omark (Grigorenko) – 20. Ďaloga (Taffe, Cheechoo), 31. Ďaloga  (Pokorný), 48. Zigo (Rosandić)Zostavy:
Ufa: Svedberg – Kornějev, Kuljaš, D. Vorobjov, Gončarov, Garejev, Loginov, D. Bodrov, Arzamascev – Omark, Engqvist, Hartikainen – Lisin, J. Bodrov, I. Makarov – A. Černov, Chripunov, A. Lazarev – Kaprizov, M. Vorobjov, I. Grigorenko.
HC SLOVAN: Pogge – Švarný, Plastino, Luža, Meszároš, Ďaloga, Pokorný, Rosandić, Bačik – Nedorost, Viedenský, Jeglič – Chipchura, Taffe, Cheechoo – Skalický, Lušňák, Šiška – Valský, Zigo, T. Kubalík.HC SLOVAN ustál v prvých minútach presilovú hru domácich i šancu Envera Lisina, ktorý v tiesni zakončoval pri pravej tyči. Slovanistom sa vyskyta šanca v desiatej minúte počas presilovej hry o dvoch hráčov, niekoľkokrát pálil tvrdo Andrej Meszároš, zápas však zostal bez gólov. V 14. minúte Patrik Lušňák vo vlastnom oslabení trafil tyčku, z následného protiútoku sa domáci tešili prvýkrát, puk za Poggeho dostal z dorážky Engqvist. O tri minúty neskôr sa domáci tešili druhýkrát, no hlavný rozhodca pre faul gól neuznal a z následnej presilovky sa po skvelej prihrávke Cheechooa  trafil Marek Ďaloga a vyrovnal.V 25. minúte potrestal vylúčenie Patrika Bačíka druhým gólom v presilovej hre Makarov a o minútu neskôr zvýšil na rozdiel dvoch gólov Linus Omark. Slovanisti sa snažili o skorigovanie výsledku, snaha sa vyplatila opäť Marekovi Ďalogovi, ktorý aj s prispením Vorobjova strelil svoj druhý gól v zápase. Ufa však dokázala opäť odpovedať, v 36. minúte sa v ďalšej presilovke trafil práve Vorobjov.Hokejisti Ufy sa v tretej časti hry ešte výraznejšia vzdialili belasým, keď Černov prekonal Poggeho po dobrej práci svojho spoluhráča Lazareva. Slovanisti neskladali zbrane, skvele unikol Nedorost, jeho bekhend skončil vedľa brány. Tretieho gólu sme sa napokon dočkali v 48. minúte, strelu Mislava Rosandiča usmernil do siete presným tečom Tomáš Zigo. Hokejisti Slovana to v závere skúšali ešte v hre bez brankára, no definitívnu bodku za zápasom dal do opustenej brány Linus Omark. Miloš Říha: Domáci nastúpili na zápas s niekoľkými prehrami v domácom prostredí, boli pod tlakom, hrali aktívne s veľkým nasadením. My sme so súperom dokázali v prvej tretine držať krok herne i výsledkovo. V ďalšom priebehu zápasu sme mali niekoľko šancí, no časté vylúčenia nás stali tento zápas. Prehra je pre nás krutá.