Slovan v stredu podvečer privíta DVTK Miskolc

Prvý duel po reprezentačnej prestávke odohráme v stredu 18. decembra o 18:30 h v domácom prostredí. Klub z maďarského Miskolca sa predstaví na Tehelnom poli po prvý raz v histórii.

Siedmy celok Tipsport ligy DVTK Jegesmedvék Miskolc zvládol posledné dve stretnutia pred reprezentačnou prestávkou, keď si dokázal poradiť na východe Slovenska s Michalovcami po výsledku 6:3, následne aj v prestrelke s Novými Zámkami 5:4 po predĺžení. Maďarské mužstvo sa tak drží v prvej osmičke, na preniknutie do najlepšej šestky mu chýbajú tri body na šiesty Zvolen.Belasí si pred pauzou upevnili svoju líderskú pozíciu, k čomu im pomohlo aj zaváhanie Bystrice v domácom stretnutí s Popradom a víťazstvo v Michalovciach 5:2. Na čele Tipsport Ligy máme šesťbodový náskok na Banskú Bystricu, sedem bodov na HC Košice. Obaja súperi však majú na Slovan zápasy k dobru.Belasí majú DVTK Miskolc čo vracať, v poslednom vzájomnom strtenutí sme v Maďarsku prehrali 6:3, pričom všetky tri góly dali domáci v záverečnej desaťminútovke. V Bratislave pôjde o prvý zápas proti Miskolcu v prebiehajúcom ročníku.Z útočníkov je v celku nášho súpera najlepším maďarský zakončovateľ János Vas, nazbieral už 24 bodov, no až 19 z nich tvoria asistencie. Adresátom jeho prihrávok sú najmä Denis Rodman (21 bodov), Tamas Reszegh (20 bodov) či Francis Beauvillier (20 bodov).Slušné bodové zisky majú aj obrancovia. Nick Ross je s 26 bodmi vôbec najproduktívnejším hráčom mužstva, Davis Vandane s 21 bodmi v najlepšej trojke.Na brankárskej pozícii sa k 93% úspešných zákrokov blíži maďarský gólman Miklós Rajna.Stretnutia po reprezentačnej prestávke bývajú častokrát nevyspytateľné, HC SLOVAN však chce pred svojimi fanúšikmi potvrdiť rolu favorita a zapísať si do tabuľky ďalšie body. Nechýbajte na ZŠ Ondreja Nepelu ani Vy, vstupenky si zakúpite v sieti Ticketportal.