Slovan na ľade lídra Východu

Ak Bars Kazaň bude v piatok o 17:30 h druhým súperom Slovana na aktuálnom výjazde.

HC SLOVAN Bratislava v úvodnom stretnutí zaskočil Soči, kedy mužstvo nad čiarou postupu do vyraďovačkiy zdolal aj napriek niekoľkým absenciám z dôvodu zranení, či chorobám 2:1 po nájazdoch. Belasí sa prezentovali zodpovedným, taktickým výkonom, podporeným skvelým Jakubom Štěpánkom, ktorý zlikvidoval 36 striel súpera.Druhý náprotivok belasých však bude značne silnejší. Hokejisti Ak Bars Kazaň od úvodu ročníka 2017/18 ovládajú tabuľku východnej konferencie. Po 51 odohratých zápasoch nazbierali 94 bodov, Avtomobilist je štyri body za mužstvim trénera Zinetulu Biljaletdinova.Známy ruský kouč, ktorý má vo svojej zbierke zlato z majstrovstiev sveta, dva tituly Gagarinovho pohára i jeden ešte v ruskej Superlige pôsobí na lavičke Kazane už desiatu sezónu.V Tatarstane sa usadil aj český útočník Jiří Sekáč. Kladenský krídelník nastupuje v Kazani v druhej sezóne, v tej prebiehajúcej je s 38 bdmi najproduktícnejším útočníkom mužstva. So ziskom 33 bodov je druhým Vladimir Tkačov, v úvodnej sezóne v KHL sa darí aj Švédovi Antonovi Landerovi, nazbieral už 31 bodov. Známe meno v mužstve je aj Justin Azevedo, bývalý hokejista Levu Praha má v štatistikách 25 bodov.V drese Kazane sa darí dalšiemu navrátilcovi z NHL. Ruský bek Andrej Markov sa do rodnej krajiny vrátil po šestnástich sezónach a so ziskom 27 bodov. Aj ďalšie priečky v defenzíve patria ruským hokejistom. Osemnásťbodov si pripísal Vasilij Tokranov, Alebert Jarullin.Jasnou brankárskou jednotkou tímu je Emil Garipov, v sezóne odchytal 44 zápasov s úspešnosťou 93.4%. Ruský gólman podáva veľmi dobré výkony v Kazani už od roku 2011.