Slovan málo efektívny v presilovkách

0 0

HC SLOVAN Bratislava podľahol v príprave HKm Zvolen 1:2.

HKM Zvolen - HC SLOVAN Bratislava 2:1 (1:1,0:0,1:0)

Góly: 13. Hansen (Špirko, Švarný), 58. Špirko (Drgoň) - 14. Zigo (Podlipnik, Puliš)

HKM Zvolen: Tomek (Hollý) - Lowney, Švarný (A), Betker, Corrin, Drgoň, Maier, Roman, Fatul - Hansen, Špirko (C), Thompson - Handlovský (A), M. Halama, Petráš - Mráz, Preisinger, Kelemen - Chlebčok, P. Halama, Kolenič.

HC SLOVAN Bratislava: Habal (Sabo), Sersen (C), Bačik, Štajnoch, Meszároš (A), Podlipnik, Hudec, Demo - Sloboda, Viedenský, Puliš - Abdul, Kytnár,Vandas - Petráš, Zigo, Kukumberg (A) - Matoušek, Urbánek, Bondra.

Rozbeh Slovana pribrzdilo už v prvej minúte vylúčenie, ktoré však Zvolen nedokázal využiť. Postupne sa hráči nášho mužstva rozohrali a niekoľko krát pohrozili domácemu brankárovi Tomekovi. Prvý sa z gólu radovali domáci, keď peknú akciu Špirka zakončil strelou pomedzi betóny Hansen. Na vyrovnávajúci gól sa dlho nečakalo, keď v presilovke dorážal strelu Podlipnika útočník Tomáš Zigo. Po vyrovnávajúcom góle prevzal Slovan iniciatívu, ale na gól to do záverečného klaksónu prvej tretiny nestačilo.

V druhej tretine bol zápas plne v réžii Slovana. Naši hráči zvýšili aktivitu, z čoho pramenili aj vylúčenia zvolenských hráčov. V následných presilových hrách sa niekoľko sľubných príležitostí neskončilo gólom. Na druhej strane v dobrej šanci Halama mieril do tyče brány dobre chytajúceho Habala.

Tretiu tretinu začali aktívnejšie opäť hráči z Bratislavy, tí však nedokázali skórovať ani počas 70-sekundovej presilovej hry o dvoch hráčov. Poslednú tretinu okorenila šarvátka medzi Bačikom a zvolenským Kelemenom, po ktorej sa do seba pustili aj Zigo s Betkerom. Rozhodcovia však túto situáciu vyhodnotili tak, že Slovanu naparili o jeden dvojminútový trest naviac. V následnej presilovke Zvolena trafil príklepom do siete domáci Špirko a dostal svoj tím do vedenia 2:1. Pri záverečnom tlaku slovanistov sa do šarvátky dostal ešte Abdul s Maierom. Skóre sa po niekoľkých šanciach do konca duelu už nezmenilo, a tak po nevyužitých presilovkách v zápase podľahol bratislavský Slovan vo Zvolene 1:2.