Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Slovan má za sebou náročný január

0 0

Domáce stretnutie s Popradom ukončilo desaťzápasovú sériu v prvom mesiaci kalendárneho roka 2020.

$article->fk_main_image->title


Zo spomínanej porcie stretnutí odohrali zverenci hlavného trénera Romana Stantiena v domácom prostredí až sedem duelov, zvyšné tri na klziskách súperov. Všetky duely v januárovom hracom kalendári Tipsport Ligy sa pre Slovan zmestili do 26 dní, pričom ešte v závere decembra mali belasí v nohách náročné duely hrané každý druhý deň.

Napriek náročnej zápasovej vyťaženosti si Slovanisti v januári pripísali celkom sedem víťazstiev a stále trónia na čele tabuľky, čo sa však z dôvodu menej odohraných zápasov našich konkurentov môže do reprezentačnej prestávky ešte zmeniť.

„Máme za sebou náročnú zápasovú sériu. Nie vždy je ideálne nastupovať na toľko zápasov po sebe v domácom prostredí a nepredeliť ich žiadnym stretnutím vonku. Veľkú časť duelov chlapci zvládli, teší nás výhra nad Trenčínom a Košicami i plný počet bodov proti Detve, Michalovciam či DVTK, kde to síce z našej strany nebol najlepší výkon, no silou kolektívu i výkonom brankára zostali body doma. Aj v zápase s Banskou Bystricou sme mali od začiatku navrch, žiaľ nechali sme si zobrať dvojgólový náskok a napokon získali iba bod. Nevyšiel nám záver tejto série. Proti Popradu sme nehrali dobre. V našich presilovkách, kedy sme mohli skórovať, sa stala ojedinelá vec, tím dvakrát inkasoval, čím sme dostali súpera na koňa a výsledok už nedokázali zvrátiť,“ povedal hlavný tréner Roman Stantien. 

Pred hráčmi Slovana je teraz dlhšia zápasová prestávka, najbližšie sa predstavíme opäť doma v stredu 12. februára o 18:30 h proti maďarskému tímu MAC Újbuda.

„Program bol pre chlapcov skutočne náročný, tréningy striedali zápasy a dlhšie nemali voľno. Prispôsobili sme tomu aj mikrocyklus, kabína dostane pár dní voľno, na úplný oddych od hokeja. Stretneme sa v pondelok 3. februára a začneme prípravu na najdôležitejšie obdobie sezóny, pred nami je záver základnej časti, nadstavba a vyraďovacia časť,“ dokončil Roman Stantien.

Voľné ligové kolá a reprezentačnú prestávku využijú na doliečenie svojich zranení aj hráči, ktorí v poslednom období nezasiahli do hry. Už v najbližšom zápase by tak mali byť k dispozícii Marek Viedenský, Dominik Jendek, Žiga Pance, Marek Hudec i Matic Podlipnik. Obranca Brett Carson po operácii už tiež trénuje na ľade a pripravený do ostrého duelu bude na začiatku nadstavbovej časti.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 53 62
2. Zigo Tomáš 51 49
3. Puliš Radovan 46 35
4. Bondra Radovan 54 32
5. Meszároš Andrej 48 31
6. St. Pierre Martin 38 31
7. Kytnár Milan 43 27
8. Šedivý Eduard 55 24
9. Štajnoch Martin 48 23
10. Bačík Patrik 55 22

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem