Slovan má za sebou náročný január

Domáce stretnutie s Popradom ukončilo desaťzápasovú sériu v prvom mesiaci kalendárneho roka 2020.

Zo spomínanej porcie stretnutí odohrali zverenci hlavného trénera Romana Stantiena v domácom prostredí až sedem duelov, zvyšné tri na klziskách súperov. Všetky duely v januárovom hracom kalendári Tipsport Ligy sa pre Slovan zmestili do 26 dní, pričom ešte v závere decembra mali belasí v nohách náročné duely hrané každý druhý deň.Napriek náročnej zápasovej vyťaženosti si Slovanisti v januári pripísali celkom sedem víťazstiev a stále trónia na čele tabuľky, čo sa však z dôvodu menej odohraných zápasov našich konkurentov môže do reprezentačnej prestávky ešte zmeniť.„Máme za sebou náročnú zápasovú sériu. Nie vždy je ideálne nastupovať na toľko zápasov po sebe v domácom prostredí a nepredeliť ich žiadnym stretnutím vonku. Veľkú časť duelov chlapci zvládli, teší nás výhra nad Trenčínom a Košicami i plný počet bodov proti Detve, Michalovciam či DVTK, kde to síce z našej strany nebol najlepší výkon, no silou kolektívu i výkonom brankára zostali body doma. Aj v zápase s Banskou Bystricou sme mali od začiatku navrch, žiaľ nechali sme si zobrať dvojgólový náskok a napokon získali iba bod. Nevyšiel nám záver tejto série. Proti Popradu sme nehrali dobre. V našich presilovkách, kedy sme mohli skórovať, sa stala ojedinelá vec, tím dvakrát inkasoval, čím sme dostali súpera na koňa a výsledok už nedokázali zvrátiť,“ povedal hlavný tréner Roman Stantien. Pred hráčmi Slovana je teraz dlhšia zápasová prestávka, najbližšie sa predstavíme opäť doma v stredu 12. februára o 18:30 h proti maďarskému tímu MAC Újbuda.„Program bol pre chlapcov skutočne náročný, tréningy striedali zápasy a dlhšie nemali voľno. Prispôsobili sme tomu aj mikrocyklus, kabína dostane pár dní voľno, na úplný oddych od hokeja. Stretneme sa v pondelok 3. februára a začneme prípravu na najdôležitejšie obdobie sezóny, pred nami je záver základnej časti, nadstavba a vyraďovacia časť,“ dokončil Roman Stantien.Voľné ligové kolá a reprezentačnú prestávku využijú na doliečenie svojich zranení aj hráči, ktorí v poslednom období nezasiahli do hry. Už v najbližšom zápase by tak mali byť k dispozícii Marek Viedenský, Dominik Jendek, Žiga Pance, Marek Hudec i Matic Podlipnik. Obranca Brett Carson po operácii už tiež trénuje na ľade a pripravený do ostrého duelu bude na začiatku nadstavbovej časti.