Logo

Správy

Permanentky
SloavnPositive

Slovan je veľkoklub s históriou, tradíciou a skvelými fanúšikmi

0 0

Po výborných výkonoch v Komete Brno i slovenskej reprezentácii sa Marek Čiliak presúva do Slovana. V zaujímavom rozhovore pre klubový web vysvetlil čo ho prilákalo do Bratislavy, priblížil ciele do ďalšej sezóny.

$article->fk_main_image->title

V Brne si hral niekoľko rokov, ako hodnotíš po odchode toto pôsobisko? 
Na Brno mám len tie najlepšie spomienky. Bol som tu od mladého veku, dostal som šancu vo veľkom hokeji. Prežil som tu množstvo sezón, tie najkrajšie prišli v závere, kedy sme vybojovali dva majstrovské tituly, navyše sa darilo aj mne v bráne. Hokejom žilo celé mesto, fanúšikovia boli úžasní. Viem však, že o nič horšie to nie je ani na zápasoch Slovana v KHL.

Po skončení zmluvy padľa voľba ďalšieho tímu na Slovan...
Po ukončení tohto ročníka a počas majstrovstiev sveta som obdržal nejaké ponuky, či z Čiech alebo zo Severu Európy i Ruska. Slovan mi predostrel veľmi konkrétnu možnosť na pôsobenie v Bratislave a v KHL. Zasadla rodinná rada a spoločne sme sa dohodli, že si vyberieme práve toto pokračovanie v mojej kariére. Myslím, že tak pre mňa, ako aj rodinu to bola najlepšia voľba.

Zisťoval si si z hokejového prostredia o Slovane informácie?
Na klub som sa pýtal. V posledných rokoch sa o Slovane veľa hovorí, píše a to v rôznych smeroch. Vieme, že nielen pozitívne. Pre mňa je však Slovan veľkoklub, s históriou, tradíciou, zázemím a perfektnými fanušikmi. Aj to bol faktor prečo som sa  vedením dohodol na zmluve. 

KHL je oproti Česku zmena aj čo sa týka náročnosti zápasov a cestovania..
Chalani, ktorí v tejto súťaži pôsobia alebo pôsobili potvrdili, že ide o nesmierne náročnú ligu na cestovanie, či už po stránke fyzickej, ale i psychickej. V kariére sa chcem posunúť a vyskúšať si to. Predsa ide o najlepšiu európsku súťaž, kde hrajú hráči svetového formátu. Hokej mi chýba a teším sa už na začiatok sezóny.

Poznáš niektorých hráčov z aktuálneho kádra Slovana?
V reprezentácii som sa s mnohými chalanmi stretol, nie sú mi teda úplne neznámi. Mužstvo sa skladá, vývoj sledujem na internetových stránkach, niekoľko mien určite pribudne. Verím, že vytvoríme silný mančaft, dobrú partiu, ktorá urobí budúci rok v KHL slušný výsledok.

Je ti známy tvoj brankársky kolega Jakub Štěpánek?
Jakuba osobne nepoznám, viem však, že v Európe spravil veľmi dobrú kariéru. Pôsobil vo veľkých kluboch, dobré vykony predvádzal aj vlani v Slovane. Ja osobne som mal vždy dobré vzťahy so svojimi kolegami v bráne. Myslím, že to nebude iné ani v Bratislave. Budeme spolu makať, tak aby sme čo najviac pomohli tímu. 

Začal si už s prípravou na nový ročník?
Sezóna bola dlhá, po titule s Kometou, som si ju predĺžil na majstrovstvách sveta v Dánsku. S rodinou som si doprial dovolenku, vrátil som sa len včera. Začínam teda v týchto dňoch, v kontakte som bol aj s trénerom gólmanov Paľom Rybárom. Okrem tréningov v Brne mám v pláne ísť pred štartom kempu na ľad aj s ním  v Bratislave.  

Aké sú tvoje ciele do budúcej sezóny?
Počas pôsobenia v Brne som sa naučil dávať si len tie najvyššie ciele. Posledné roky ma veľmi posunuli dopredu aj smerom v myslení. Chcem teda, aby bola sezóna čo najviac úspešná. Dúfam, že budeme tešiť fanúšikov našou hrou a zbierať dôležité body do tabuľky. 

V Brne si sa posledné roky usadil, bude s tebou v Bratislave aj rodina?
Z Bratislavy je to do Brna kúsok, no počas sezóny sa so mnou presťahuje z Čiech celá rodina. Hľadám si ubytovanie v blízkosti zimného štadióna, mám dve malé deti, ktoré budú v Bratislave navštevovať škôlku. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Hrnka Tomas 46 11
2. Svarny Ivan 42 6
3. Lamper Patrik 9 4
4. Hedera Tomas 12 2
5. Bacik Patrik 43 1
6. Rau Chad 0 0
7. Sukel Matus 0 0
8. Liska Adam 0 0
9. Virta Patrik 0 0
10. Chipchura Kyle 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Súhlasím