Logo

Správy

SloavnPositive

Slovan je veľkoklub s históriou, tradíciou a skvelými fanúšikmi

0 0

Po výborných výkonoch v Komete Brno i slovenskej reprezentácii sa Marek Čiliak presúva do Slovana. V zaujímavom rozhovore pre klubový web vysvetlil čo ho prilákalo do Bratislavy, priblížil ciele do ďalšej sezóny.

$article->fk_main_image->title

V Brne si hral niekoľko rokov, ako hodnotíš po odchode toto pôsobisko? 
Na Brno mám len tie najlepšie spomienky. Bol som tu od mladého veku, dostal som šancu vo veľkom hokeji. Prežil som tu množstvo sezón, tie najkrajšie prišli v závere, kedy sme vybojovali dva majstrovské tituly, navyše sa darilo aj mne v bráne. Hokejom žilo celé mesto, fanúšikovia boli úžasní. Viem však, že o nič horšie to nie je ani na zápasoch Slovana v KHL.

Po skončení zmluvy padľa voľba ďalšieho tímu na Slovan...
Po ukončení tohto ročníka a počas majstrovstiev sveta som obdržal nejaké ponuky, či z Čiech alebo zo Severu Európy i Ruska. Slovan mi predostrel veľmi konkrétnu možnosť na pôsobenie v Bratislave a v KHL. Zasadla rodinná rada a spoločne sme sa dohodli, že si vyberieme práve toto pokračovanie v mojej kariére. Myslím, že tak pre mňa, ako aj rodinu to bola najlepšia voľba.

Zisťoval si si z hokejového prostredia o Slovane informácie?
Na klub som sa pýtal. V posledných rokoch sa o Slovane veľa hovorí, píše a to v rôznych smeroch. Vieme, že nielen pozitívne. Pre mňa je však Slovan veľkoklub, s históriou, tradíciou, zázemím a perfektnými fanušikmi. Aj to bol faktor prečo som sa  vedením dohodol na zmluve. 

KHL je oproti Česku zmena aj čo sa týka náročnosti zápasov a cestovania..
Chalani, ktorí v tejto súťaži pôsobia alebo pôsobili potvrdili, že ide o nesmierne náročnú ligu na cestovanie, či už po stránke fyzickej, ale i psychickej. V kariére sa chcem posunúť a vyskúšať si to. Predsa ide o najlepšiu európsku súťaž, kde hrajú hráči svetového formátu. Hokej mi chýba a teším sa už na začiatok sezóny.

Poznáš niektorých hráčov z aktuálneho kádra Slovana?
V reprezentácii som sa s mnohými chalanmi stretol, nie sú mi teda úplne neznámi. Mužstvo sa skladá, vývoj sledujem na internetových stránkach, niekoľko mien určite pribudne. Verím, že vytvoríme silný mančaft, dobrú partiu, ktorá urobí budúci rok v KHL slušný výsledok.

Je ti známy tvoj brankársky kolega Jakub Štěpánek?
Jakuba osobne nepoznám, viem však, že v Európe spravil veľmi dobrú kariéru. Pôsobil vo veľkých kluboch, dobré vykony predvádzal aj vlani v Slovane. Ja osobne som mal vždy dobré vzťahy so svojimi kolegami v bráne. Myslím, že to nebude iné ani v Bratislave. Budeme spolu makať, tak aby sme čo najviac pomohli tímu. 

Začal si už s prípravou na nový ročník?
Sezóna bola dlhá, po titule s Kometou, som si ju predĺžil na majstrovstvách sveta v Dánsku. S rodinou som si doprial dovolenku, vrátil som sa len včera. Začínam teda v týchto dňoch, v kontakte som bol aj s trénerom gólmanov Paľom Rybárom. Okrem tréningov v Brne mám v pláne ísť pred štartom kempu na ľad aj s ním  v Bratislave.  

Aké sú tvoje ciele do budúcej sezóny?
Počas pôsobenia v Brne som sa naučil dávať si len tie najvyššie ciele. Posledné roky ma veľmi posunuli dopredu aj smerom v myslení. Chcem teda, aby bola sezóna čo najviac úspešná. Dúfam, že budeme tešiť fanúšikov našou hrou a zbierať dôležité body do tabuľky. 

V Brne si sa posledné roky usadil, bude s tebou v Bratislave aj rodina?
Z Bratislavy je to do Brna kúsok, no počas sezóny sa so mnou presťahuje z Čiech celá rodina. Hľadám si ubytovanie v blízkosti zimného štadióna, mám dve malé deti, ktoré budú v Bratislave navštevovať škôlku. 

Západná konferencia

P Tím GP PTS
1. CSKA Moskva 49 84
2. SKA Petrohrad 48 79
3. Lokomotiv Jaroslavľ 50 67
4. Jokerit Helsinki 48 66
5. Dynamo Moskva 50 58
6. Spartak Moskva 50 56
7. Viťaz Podolsk 49 52
8. HC Soči 50 51
9. Dinamo Riga 49 48
10. Severstaľ Čerepovec 49 36
11. Dinamo Minsk 49 33
12. HC SLOVAN Bratislava 51 27
Kompletné tabuľky

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Taffe Jeff 51 27
2. Cerveny Rudolf 50 20
3. Chipchura Kyle 50 16
4. Rau Chad 49 16
5. Sukel Matus 49 15
6. Gelinas Eric 47 13
7. Sersen Michal 51 11
8. Lunter Mario 48 11
9. Lamper Patrik 41 10
10. Liska Adam 41 8

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem