Logo

Správy

Ticket Shop
HKM Zvolen
27 Nov
HC SLOVAN Bratislava
18:00
Doma Vonku

Slovan intenzívne rokuje, prioritou KHL

0 0

Okruh ligových súťaží, v ktorých by sa mohol HC SLOVAN Bratislava predstaviť v nasledujúcom ročníku, sa postupne zužuje.

$article->fk_main_image->title


Po finančných výkyvoch, ktoré trápili klub zhruba od novembra minulého roku v súvislosti so zhoršenou geopolitickou situáciou v Rusku a na východe Ukrajiny, v dôsledku ktorej s klubou ukončil spoluprácu kľúčový zahraničný (ruský) partner, začalo vedenie HC SLOVAN ešte pred skončením základnej časti svojej tretej sezóny v KHL skúmať jednotlivé možnosti pôsobenia v nasledujúcej sezóne. „V nej je jednoznačnou snahou HC SLOVAN vyhnúť sa podobným problémom a zabezpečiť plynulý, bezproblémový chod klubu počas celého ročníka,“ povedal člen predstavenstva klubu Juraj Široký ml.

Manažment HC SLOVAN postupne analyzoval všetky podmienky pre potenciálne pôsobenie klubu v jednotlivých súťažiach, vrátane slovenskej, českej a rakúskej EBEL. Zástupcovia klubu videli viacero play off zápasov, rokovali so zástupcami jednotlivých líg, v ktorých by štart pripadal pre náš klub do úvahy, a paralelne sa realizoval prieskum preferencií medzi fanúšikmi.

Pre vedenie klubu naďalej zostáva hlavnou a najdôležitejšou prioritou pokúsiť sa udržať tím v nadnárodnej KHL. K splneniu tohto cieľa nastal výrazný posun na minulotýždňovom rokovaní s exekutívou súťaže v Moskve. „KHL sa v troch ročníkoch ukázala ako skvelý produkt po športovej, ako aj po marketingovej stránke a svojou atraktivitou lákala na tribúny,“ povedal generálny manažér Maroš Krajči. Rovnako pozitívny názor majú aj predstavitelia súťaže a jednotlivé kluby na zotrvanie Slovana v KHL. V Bratislave našli vždy vynikajúce hokejové prostredie a radi tu hrali. K udržaniu Slovana v KHL by mohli prispieť aj prípadní noví reklamní partneri klubu v segmentoch IT a auto moto. Tieto kategórie boli až doteraz z dôvodu exkluzivity pre jednotlivé kluby KHL nedostupné. Od novej sezóny by sa mali otvoriť a Slovan v týchto dňoch vedie rokovania s možnými partnermi.

Vzhľadom k vyššie uvedenému HC SLOVAN Bratislava doteraz nepodal prihlášku do nadnárodnej EBEL ligy, kde je riadiacim orgánom súťaže už dávnejšie stanovený záväzný termín jej podania do 15. apríla, ale v najbližších týždňoch sa sústredí na dotiahnutie krokov, ktoré by zabezpečili pokračovanie v KHL. Posledným termínom na splnenie všetkých podmienok pre účasť v sezóne 2015/2016 je koniec mája. Slovan by však rád uzatvoril všetky potrebné dohody a garancie ešte o čosi skôr, aby mohol exaktne informovať svojich zmluvných hráčov, angažovať nový realizačný tím, začať dopĺňať káder a spustiť predpredaj sezónnych vstupeniek na novú sezónu.

V prípade, že by sa to napokon z akéhokoľvek dôvodu nepodarilo, má HC SLOVAN Bratislava na základe rozhodnutia riadiacieho orgánu Pro-Hokej z roku 2012 možnosť prihlásiť sa najneskôr do konca mája do nového ročníka slovenskej extraligy.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Ranford Brendan 12 18
2. Gašpar Rastislav 13 17
3. O'Donnell Brendan 12 15
4. Sersen Michal 12 9
5. Studenič Marián 12 9
6. Harris Brant 11 9
7. Lee Cam 8 8
8. Kytnár Milan 11 7
9. Štajnoch Martin 10 6
10. Buček Samuel 9 6

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem