Logo

Správy

Doma Vonku

Slovan intenzívne rokuje, prioritou KHL

0 0

Okruh ligových súťaží, v ktorých by sa mohol HC SLOVAN Bratislava predstaviť v nasledujúcom ročníku, sa postupne zužuje.

$article->fk_main_image->title


Po finančných výkyvoch, ktoré trápili klub zhruba od novembra minulého roku v súvislosti so zhoršenou geopolitickou situáciou v Rusku a na východe Ukrajiny, v dôsledku ktorej s klubou ukončil spoluprácu kľúčový zahraničný (ruský) partner, začalo vedenie HC SLOVAN ešte pred skončením základnej časti svojej tretej sezóny v KHL skúmať jednotlivé možnosti pôsobenia v nasledujúcej sezóne. „V nej je jednoznačnou snahou HC SLOVAN vyhnúť sa podobným problémom a zabezpečiť plynulý, bezproblémový chod klubu počas celého ročníka,“ povedal člen predstavenstva klubu Juraj Široký ml.

Manažment HC SLOVAN postupne analyzoval všetky podmienky pre potenciálne pôsobenie klubu v jednotlivých súťažiach, vrátane slovenskej, českej a rakúskej EBEL. Zástupcovia klubu videli viacero play off zápasov, rokovali so zástupcami jednotlivých líg, v ktorých by štart pripadal pre náš klub do úvahy, a paralelne sa realizoval prieskum preferencií medzi fanúšikmi.

Pre vedenie klubu naďalej zostáva hlavnou a najdôležitejšou prioritou pokúsiť sa udržať tím v nadnárodnej KHL. K splneniu tohto cieľa nastal výrazný posun na minulotýždňovom rokovaní s exekutívou súťaže v Moskve. „KHL sa v troch ročníkoch ukázala ako skvelý produkt po športovej, ako aj po marketingovej stránke a svojou atraktivitou lákala na tribúny,“ povedal generálny manažér Maroš Krajči. Rovnako pozitívny názor majú aj predstavitelia súťaže a jednotlivé kluby na zotrvanie Slovana v KHL. V Bratislave našli vždy vynikajúce hokejové prostredie a radi tu hrali. K udržaniu Slovana v KHL by mohli prispieť aj prípadní noví reklamní partneri klubu v segmentoch IT a auto moto. Tieto kategórie boli až doteraz z dôvodu exkluzivity pre jednotlivé kluby KHL nedostupné. Od novej sezóny by sa mali otvoriť a Slovan v týchto dňoch vedie rokovania s možnými partnermi.

Vzhľadom k vyššie uvedenému HC SLOVAN Bratislava doteraz nepodal prihlášku do nadnárodnej EBEL ligy, kde je riadiacim orgánom súťaže už dávnejšie stanovený záväzný termín jej podania do 15. apríla, ale v najbližších týždňoch sa sústredí na dotiahnutie krokov, ktoré by zabezpečili pokračovanie v KHL. Posledným termínom na splnenie všetkých podmienok pre účasť v sezóne 2015/2016 je koniec mája. Slovan by však rád uzatvoril všetky potrebné dohody a garancie ešte o čosi skôr, aby mohol exaktne informovať svojich zmluvných hráčov, angažovať nový realizačný tím, začať dopĺňať káder a spustiť predpredaj sezónnych vstupeniek na novú sezónu.

V prípade, že by sa to napokon z akéhokoľvek dôvodu nepodarilo, má HC SLOVAN Bratislava na základe rozhodnutia riadiacieho orgánu Pro-Hokej z roku 2012 možnosť prihlásiť sa najneskôr do konca mája do nového ročníka slovenskej extraligy.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 0 0
2. Jääskeläinen Joona 0 0
3. Takáč Samuel 0 0
4. Rapuzzi William 0 0
5. Krakovský Luca 0 0
6. Golian Andrej 0 0
7. Sukeľ Jakub 0 0
8. Gachulinec Daniel 0 0
9. Yogan Andrew 0 0
10. MacKenzie Matt 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem