Slovan druhýkrát v sezóne v Miškolci

V piatok o 18:30 h odohrá HC SLOVAN Bratislava zápas na ľade DVTK Jegesmedvék Miskolc.

HC SLOVAN Bratislava čaká druhá cesta do Maďarska v rozpätí jedného týždňa. Kým minulý piatok zvíťazili v Budapešti, na záver tohto pracovného týždňa ich čaká dlhšia cesta do Miškolca, kde o 18:30 h nastúpia proti miestnemu DVTK. Ďalší maďarský účastník Tipsport Ligy podal po reprezentačnej prestávke dva absolútne odlišné výkony. Najskôr doma prekvapujúco nestačil na Detvu, ktorej podľahol 2:3 po predĺžení, už o dva dni neskôr zdolal favorizované Košice 3:1.Konštantné výkony podávajú Slovanisti. Po prvom asociačnom termíne sme zatiaľ stopercentní, keď sme zaznamenali tri trojbodové výhry, naposledy sme si poradili s hráčmi Nitry v domácom prostredí 4:1.Obe mužstvá sa v tomto ročníku Tipsport Ligy stretávajú druhýkrát. Prvé stretnutie sa hralo rovnako v Miskolci s víťaznou koncovkou belasých (2:4), no domáci boli v stretnutí blízko vedenia o dva góly, pri trestnom strieľaní sa však zaskvel Vladislav Habal a naštartoval obrat Slovana.Na čele produktivity siedmeho celku tabuľky je obranca Nick Ross. Americký bek, ktorý nastupoval ja za HKM Zvolen má v 20 zápasoch celkom 19 bodov. Z útočníkov je za ním János Vas s bilanciou 5 gólov a 13 asistencií, so 16 bodmi je na treťom mieste produktivity Francis Beauvillier.Za prvou trojkou zaostáva len o bod Tamasz Reszegh (15 bodov). Tréneri na presilové hry často nasadzujú Davida Vandana so 14 bodmi. V tíme DVTK hrá tiež slovinský reprezentant David Rodman.Štrnásť zápasov odchytal brankár Miklós Rajna, jeho úspešnosť je až na hranici 94% zákrokov.