Slovan doplatil na časté vylúčenia

Až tri góly dostal HC SLOVAN na ľade Komety v oslabeniach, dva pri početnej výhode o dvoch hráčov.

Kometa Brno – HC SLOVAN Bratislava 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Góly a asistencie: 4. Hruška (Kaberle, Ostřížek), 28. Ostřížek (Němec, Kaberle), 44. Němec (Hruška, Stehlík), 50. Zohorna (Čermák), 53. Zohorna (Káňa, Čermák) – 59. Starosta (Švarný)HC Kometa Brno: Falter (Čiliak) – Stehlík, Kaberle (A), Kuboš, Malec, Kováčik, Hanzlík, Ptáček, Dlapa – Mrázek, Hruška (A), Ostřížek – Vondráček, Koreis, Burian – Zohorna, Čermák (C), Káňa – Svoboda, Němec, Dočekal – Raška
HC Slovan Bratislava: Brust (Pavlas) – Starosta, Švarný, Mihalik, Luža, Frolo, Kozák, Valach, Sersen – Jeglič, Tičar, Šťastný – Puliš, Murley, Bartovič – Viedenský, Skalický, Lušňák – Bulík, Protasenja, Skokan – Petráš, RosandičZ druhého príprvného zápasu týchto dvoch súperov ubehlo len niekoľko minút, keď prvý útok Komety zomkol belasých vo vlastnej obrannej tretine a po peknej kombinácii rozvlnil sieť Ján Hruška -1:0. Za domácich vystrelil nebezpečne Zohorna, no Brust sa nenechal prekvapiť a vytiahol vynikajúci zákrok. Šance Slovanu prišli v presilovej hre. Po Tičarovej prihrávke vyrážal strelu Šťastného Falter len na Jegliča, ten však z dorážky netrafil bránu. Minútu pred koncom sa zaskvel Brust, keď betónom perfektne zneškodnil strelu Čermáka.V 25. minúte si Ostřížek výborne nakorčuľoval pred Brusta, no ten jeho úmysel vystihola zmaril mu tak gólovú radosť. Kometa siv 27. Minúte zahrala presilovú hru piatch proti trom, ktorú dokázal zúžitkovať na druhý gól v sieti Brusta David Ostřížek. Naši hokejisti si vypracovali dve väčšie príležitosti, najskôr Lušňák z kruhov prestrelil, po ňom pripravil skvelú príležitosť Valachovi Tičar, no obranca Slovanu trafil len do betónov Faltera.Už v 42. Minúte mala Kometa výhodu presilovej hry – domáci ju pred bránkou zahrali skvele vyšachovali našu obranu a pridali tretí gól. Brno Slovanistov takmer k ničomu nepúšťalo, v 50. Minúte využil Čermák už druhú výhodu o dvoch hráčov v zápase.  O tri minúty neskôr bol rozdiel v skóre už päťgólový, Zohorna príklepom prestrelil Brusta. O jediný zásah Slovana sa postaral krátko pred koncom Tomáš Starosta, ten upravil na konečných 5:1 delovkou od modrej čiary.