SloavnPositive

Fanshop

Slovan doplatil na množstvo vylúčení

0 0

Belasí inkasovali až osemnásť trestných minút, Avtomobilist skóroval v presilovkách trikrát.

Avtomobilist Jekaterinburg - HC SLOVAN Bratislava 6:3 (2:1, 0:0, 4:2)

Góly a asistencie: 2. Pestunov (Beck, Kulaš), 19. Timašov (Kulaš), 43. Milovzorov (Trjamkin, Paré), 46. A. Garejev (Torčeňuk, Michnov), 52. Česalin (Pestunov), 59. A. Garejev – 13. Smoleňák (Boychuk, Co. Genoway), 49. Švarný (T. Voráček, J. Mikúš), 57. Co. Genoway

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář – Timašov, Kuľaš, Vasilievskij, Triamkin, Jegoršev, Čajkovský, Sevosťanov – King, Chripunov, Simakov– Krikunov, Paré, Milovzorov – Garejev, Torčeňuk, Michnov (C) – Česalin, Pestunov, Beck – Obidin
HC Slovan Bratislava: Mazanec – Després, Ebert, Barker, Meszároš (C), Švarný (A), Voráček, Bačík – Kašpar (A), Viedenský, Řepík – Smoleňák, J. Mikúš, Buchtele – Boychuk, Hrnka, Co. Genoway – Šťastný, Sádecký, Skalický

Rozhodcovia: Hofman, Oskirko – Biťukov, Semečkov

Do zápasu vstúpili lepšie domáci hokejisti, ktorí zdvíhali ruky nad hlavu už v druhej minúte. Po delovke od Kulaša posunul Beck zadovkou puk na Pestunova a ten nemal problém poslať puk do odkrytej brány. Slovanisti dokázali odpovedať v početnej výhode. Boychuk svojou strelou zasiahol len Kovářa, na dorážku bol pripravený Radek Smoleňák – 1:1. Žiaľ presilovku využili v závere prvého dejstva aj domáci, Mazanca prestrelil od modrej čiary Timašov.

Druhá tretina góly napriek niekoľkým príležitostiam nepriniesla. V 29. minúte už mieril na našu bránu Krikunov, parádne ho odzbrojil vracajúci sa Kašpar. Český brankár v službách ruského mužstva si poradil s delovkou Barkera i dorážkou Genowaya. Šance priniesla 38. minúta, najskôr Slovanisti v presilovke neskórovali, na opačnej strane dostal puk po skončení trestu Krikunov, skvele ho vychytal Mazanec.

Bohatšia na góly bola tretia tretina. V 43. minúte využil presilovú hru Jegor Milovzorov – 3:1. O tri minúty neskôr sa tešil v početnej výhode o dvoch hráčov Garejev – 4:1. Slovan nezložil zbrane, na rozdiel dvoch gólov znížil delovkou z ľavého kruhu Ivan Švarný – 4:2. Zverenci Eduarda Zankoveca ustáli tlak pri vylúčení Genowaya, no päť sekúnd po jeho skončení strelil piaty gól úplne osamotený Česalin – 5:2. Gólová prestrelka pokračovala, pred bránkoviskom sa dobre zorientoval Genoway a strelil náš tretí gól. Slovan to skúsil ešte bez brankára, bodku za zápasom však dal do opustenej brány Garejev.

Eduard Zankovec: Chcel by som zagratulovať domácemu mužstvu k víťazstvu. Avtomobilist hral od úvodných minút rýchlejšie a aktívnejší. V stretnutí sme sa dopustili veľa faulov, hrali množstvo minút v oslabení, čo domáci využili, dali tri góly v presilovkách. Ťažko sa nám potom dostávalo do hry a ovyplyvnilo to aj celkový výsledok dnešného zápasu.