Slovan doma proti Miskolcu nezaváhal

HC SLOVAN si v domácom prostredí poradil s DVTK Miskolc po výsledku 6:3.

HC SLOVAN Bratislava - DVTK Miškovec 6:3 (3:1, 2:2, 1:0) Góly: 2. Ranford, 17. O\'Donnell (Gašpar, Lee), 20. Harris (Lee, Ranford), 22. Studenič (Lee, Ranford), 40. Harris (Ranford, Lee), 54. Ranford (Ališauskas, Kytnár) - 8. Wehrs (Osterberg, Rokaly), 26. Láda (Révész), 38. Rauhauser (Szirányi, Galanisz). Rozhodovali: Snášel, Korba - Stanzel, Konc, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, bez divákov. HC SLOVAN Bratislava: Durný - Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Bačik, Valach, Lee, Beňo – Urbánek, Harris, Rapáč – Studenič, Kytnár, Ranford – Gašpar, Zigo, O\'Donnell – Jendek, Bortňák, Petráš – Kundrík DVTK Miškovec: Rajna (22. B. Kiss) – Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Vojtkó, Láda, Rauhauser – Egle, Vas, Rokaly – Magosi, Galanisz, Csányi – Jordan, Osterberg, Miskolczi – Révész, Ritó Slovan sa ujal vedenia už 2. minúte, keď Ranford potrestal vylúčenie Wehrsa. Brankárovi hostí Rajnovi dobre clonil Harris. Už o pár sekúnd po góle nasledovala druhá presilovka "belasých", no trvala len minútu, keďže fauloval aj Urbánek, následne i Štajnoch a tak mali hostia početnú výhodu 5 proti 3. Tú síce nevyužili, no ďalšiu o jedného hráča v 8. minúte už áno. Prudkou strelou sa presadil Wehrs - 1:1. V 11. minúte predviedol peknú individuálnu akciu Studenič, ale na Rajnu nevyzrel. Záver tretiny patril domácim, ktorí zásluhou presnej strely O\'Donnella a presilovkového gólu Harrisa zvýšili na 3:1.

Krátko po zmene strán zužitkovali aj ďalšiu početnú výhodu. Lee vystrelil od modrej a Studenič šikovným tečom vyhnal Rajnu z bránky. Na jeho miesto sa postavil B. Kiss. Hráčom Miškovca sa podarilo znížiť v 26. minúte, keď sa strelou z pravého kruhu presadil Láda a chvíľu na to mohol byť rozdiel už len jednogólový, no Rokalyho samostatný nájazd zneškodnil Durný. Zápas pokračoval vo vysokom tempe aj v ďalších minútach, hra sa prelievala zo strany na stranu a obaja brankári boli neustále v permanencii. Viac práce mal B. Kiss, ktorý predviedol dobré zákroky pri šanciach Petráša a Ranforda. V 35. minúte išiel sám na bránku Studenič, ale pri blafáku mu preskočil puk hokejku. Dve minúty pred koncom tretiny hostia znížili, keď sa pri hre 4 na 4 presadil tvrdou strelou z ľavého kruhu Rauhauser - 4:3. Slovan však odpovedal z následnej presilovky, gól Harrisa potvrdilo aj video. Slovan si zahral v úvode tretieho dejstva ďalšie dve presilovky, ale nedokázali ich premeniť na góly. V 47. minúte mohol znížiť Vas, no Durný si s jeho prudkou strelou na dvakrát poradil. Miškovec stupňoval tlak, ale nedokázal si vypracovať čisté šance. V 54. minúte definitívne rozhodol o triumfe domácich Ranford, ktorý tečoval do bránky strelu Ališauskasa - 6:3. Hostia si následne zobrali oddychový čas, no v zostávajúcich minútach už s výsledkom nič nespravili.