Logo

Správy

Doma Vonku

Slovan dá šancu mladému odchovancovi

0 0

HC SLOVAN Bratislava sa dohodol na ročnom kontrakte s mladým obrancom Michalom Beňom.

$article->fk_main_image->title

Dobre stavaný bek začínal kariéru v juniorských ročníkoch HC SLOVAN Bratislava. Vo svojich šestnástich rokoch sa rozhodol rozvíjať svoj talent vo Fínsku, keď jednu sezónu nastupoval v juniorskom tíme JYP Jyväskäla. Len osemnásťročný odchovanec bratislavského Slovana odohral uplynulú sezónu v NAHL (North American Hockey League) v drese St. Cloud Blizzard. V 37 zápasoch si pripísal na konto dve asistencie.

Mladý obranca bol taktiež účastníkom svetového šampionátu 18-ročných vo Švédsku.

„Michal je mladý talentovaný odchovanec nášho klubu. Vyniká ofenzívnym poňatím hry, má veľmi dobrú prácu na modrej čiare. Je to dobrý korčuliar s kvalitnou technikou. Dokázal to aj miestenkou na juniorskom šampionáte vo Švédsku. Spoločne sa budeme snažiť pracovať na defenzívnej činnosti. Michal taktiež spĺňa vekový limit pre mladých hráčov v tíme. Je pre nás zaujímavé pracovať s jeho talentom,” uviedol asistent hlavného trénera HC SLOVAN Bratislava Rudolf Jendek.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. O'Donnell Brendan 38 33
2. Ranford Brendan 29 32
3. Gašpar Rastislav 26 31
4. Harris Brant 25 27
5. Urbánek Jakub 36 18
6. Štajnoch Martin 39 17
7. Zigo Tomáš 27 16
8. Sersen Michal 39 15
9. Kytnár Milan 38 15
10. Šišovský Peter 22 11

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem