Slovan dá šancu mladému odchovancovi

HC SLOVAN Bratislava sa dohodol na ročnom kontrakte s mladým obrancom Michalom Beňom.

Dobre stavaný bek začínal kariéru v juniorských ročníkoch HC SLOVAN Bratislava. Vo svojich šestnástich rokoch sa rozhodol rozvíjať svoj talent vo Fínsku, keď jednu sezónu nastupoval v juniorskom tíme JYP Jyväskäla. Len osemnásťročný odchovanec bratislavského Slovana odohral uplynulú sezónu v NAHL (North American Hockey League) v drese St. Cloud Blizzard. V 37 zápasoch si pripísal na konto dve asistencie.Mladý obranca bol taktiež účastníkom svetového šampionátu 18-ročných vo Švédsku.„Michal je mladý talentovaný odchovanec nášho klubu. Vyniká ofenzívnym poňatím hry, má veľmi dobrú prácu na modrej čiare. Je to dobrý korčuliar s kvalitnou technikou. Dokázal to aj miestenkou na juniorskom šampionáte vo Švédsku. Spoločne sa budeme snažiť pracovať na defenzívnej činnosti. Michal taktiež spĺňa vekový limit pre mladých hráčov v tíme. Je pre nás zaujímavé pracovať s jeho talentom,” uviedol asistent hlavného trénera HC SLOVAN Bratislava Rudolf Jendek.