Slovan dá príležitosť M. Tvrdoňovi

Po odchode z organizácie Detroitu Red Wings si Marek Tvrdoň vyskúša nadnárodnú Kontinentálnu hokejovú ligu. Kontrakt s HC SLOVAN znie do apríla 2016.

Vedenie HC SLOVAN Bratislava siahlo v období vianočných sviatkov po nádejnom slovenskom hokejistovi Marekovi Tvrdoňovi, ktorý dostane v našom mužstve značnú príležitosť rozvinúť svoj veľký talent v kvalitnej európskej súťaži a tiež tak možnosť zabojovať o nomináciu do širšieho kádra slovenskej reprezentácie. Hokejová kariéra Mareka Tvrdoňa nabrala rýchly spád ešte v mládežníckych kategóriach jeho rodnej Nitry. Už ako pätnásťročný strieľal robustný ľavák (188cm, 95kg) góly o tri roky starším chlapcom v dorasteneckej kategórii, v ročníku 2009/10 si v 58 zápasoch pripísal neuveriteľných 83 bodov. V fanstastickej fazóne pokračoval aj v juniorke HK Nitra, kde v 45 zápasoch zaznamenal 56 bodov.  Tvrdoň strieľal góly tiež v drese Slovenska na svetových šampionátoch do 18 a 20 rokov.Nebolo prekvapením, že útočníka, ktorého môžu tréneri využívať tak na ľavom ako aj pravom krídle si vyhliadli skauti mužstiev NHL. V roku 2011 po ňom vo 4. kole draftu, celkovo zo 115. miesta siahol Detroit Red Wings.V zámorí pôsobil Tvrdoň najskôr v juniorskej Western Hockey League, mužstve Vancouver Giants, ďalšie roky bojoval o prvý tím „červených krídiel“ na jeho farme v Grand Rapids. Sezónu 2015/16 začal nitrainsky rodák opäť v AHL, pred odchodom do Slovanu odohral 23 zápasovi s bialnciou 8 gólov a 13 asistencii v tíme ECHL Toledo Walley.HC SLOVAN Bratislava želá Marekovi Tvrdoňovi rýchlu aklimatizáciu sa v hlavnom meste a dúfa, že jeho príchod bude znamenať tak prínos pre mužstvo ako aj posun vpred v jeho hokejovej kariére.