Slovan chce bodovať aj v Rige

Pred hráčmi Slovana je záverečný zápas pred asociačnou prestávkou, v sobotu o 16:00 h (SEČ) nás čaká Dinamo Riga.

Zverenci Miloša Říhu by radi po výhre v Helsinkách pokračovali v zbieraní bodov. Ich ďalším súperom je lotyššská Dinamo Riga, ktorá sa nachádza na chvoste západnej konferencie. Nepolepšila si ani predošlým zápasom s Medveščakom, ktorý v tréningovej hale v Pinkách prehrala hladko 0:4.Belasí sa s Rigou stretli pred pár týždňami v Bratislave a aj napriek zlému tabuľkovému postaveniu zobrali Slovanu po výhre na nájazdy dva body. Medzi najnebezpečnejších hráčov lotyšského mužstva patrí domáca dvojica Lauris Darzinš (14 bodov) a Miks Indrašis (13 bodov). Za nimi nasledujú zámorskí hokejisti,  jedenásťbodový Colton Gillies a desaťbodový Justin Shugg.V defenzíve Dinama vyčnieva Gintis Galvinš, ktorý nazbieral už 14 bodov, o dva body menej má americký bek Patrik Mullen. Tréneri často využívajú Georgijho Pujacsa a Krisjanisa Redhlisa.V bráne je jednotkou Jakub Sedláček, v 27 zápasoch má úspešnosť 90,4%. Dvanásťkrát stál v bráne domáci Janis Kalninš a dosiahol v nich úspešnosť 92,3%.