Slovan blízko podpisu s Vondrkom

Manažment HC SLOVAN Bratislava sa usiluje o predĺženie kontraktu s českým útočníkom.

"Môžem potvrdiť, že sme blízko podpisu novej zmluvy s Michalom Vondrkom," povedal dnes pre web hcslovan.sk generálny manažér Maroš Krajči. "Verím, že detaily dotiahneme s jeho agentom v priebehu najbližších pár dní."Nový kontrakt pre českého reprezentačného útočníka patril medzi priority manažmentu belasých bezprostredne po skončení uplynulej sezóny, podobne ako zotrvanie brankára Janusa. Nebolo to však vôbec jednoduché, Michal svojimi výkonmi v drese Slovana i českej reprezentácie vzbudil záujem hneď niekoľkých silných klubov KHL. Už vlani Slovan o Vondrkove služby súperil do poslednej chvíle s pražským Levom. Podľa vlastných slov, Michal Vondrka bol v Slovane veľmi spokojný a od prvých chvíľ sa stal jedným z miláčikov bratislavského publika. V sezóne 2012/2013 patril medzi piatich najproduktívnejších hráčov tímu. Nezabudnuteľným zostáva jeho "forsbergovský" samostatný nájazd proti Barulinovi, ktorým dva dni pred Štedrým večerom rozhodol jeden z najlepších zápasov sezóny v Slovnaft Aréne (Slovan - Ak Bars Kazaň 3:2sn). Dojemná bola aj jeho "klaňačka" vďačným divákom krátko po skončení štvrťfinálovej série proti Dinamu Moskva. Bratislava zostane u Vondrkovcov zapísaná aj ako miesto narodenia ich dcérky Elly, ktorá prišla na svet začiatkom decembra v nemocnici na Antolskej.