Slovan berie z Novgorodu tri body!

Výborný výkon Slovana na ľade Torpeda, belasí zdolali tretie mužstvo západnej konferencie 4:1.

Torpedo Nižnij Novgorod – HC SLOVAN Bratislava 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 42. Vorobiov (Frolov, Siomin) – 23. Jeglič (Taffe, F. Novák), 50. Musatov, 59. Plastino (Chipchura), 59. Smoleňák (Musatov, Kopecký)Zostavy:
HC Torpedo Nižnij Novgorod: Proskuriakov (Kasutin) – Vorobiov, M. Osipov, Aliajev, Jegoršev, I. Višnevskij, Lofquist, Urakov, Veriajev – Frolov, D. Siomin, Daugavinš – A. Potapov (C), Galuzin, Gračov – Žerdev, Rasskazov, Ashton – Mozer, McMillan, Norman
HC SLOVAN Bratislava: Pogge (Brust) – Ďaloga, F. Novák, Plastino, Starosta, Bačík, Rosandič, Šiška, Pokorný – Jeglič, Taffe, Cheechoo – Smoleňák (C), Kopecký, Musatov – Chipchura, Zigo, Valský – M. Hlinka, Lušňák, VopelkaRozhodca: Belov, Hofman – Kučava, NovikovBelasí nastúpili proti tretiemu celku Západnej konferencie nebojácne a domácej obrane robili v prvej tretine problémy. V prvých minútach Slovanisti ubránili presilovku domácich, po ktorej sa Proskurjakov obracal pri strele Mareka Ďalogu. V 15. minúte už Slovanisti dvíhali ruky nad hlavu, strela Valského išla do brány, no domáci upratali puk z bránkovej čiary.Čo nevyšlo v úvodnej časti hry si hráči Slovana vynahradili v početnej výhode na začiatku druhého dejstva. V 23. minúte našiel Jeff Taffe výbore Žigu Jegliča, ktorý prestrelil Proskurjakova. V ďalších minútach nasledovali pre Slovan ťažké časy, domáci hrali dve presilovky o dvoch hráčov, no dobrá hra v defenzíve, korunovaná istým Justinom Poggem im nedovolila nebezpečnejšiu šancu. Vyrovnať mohol aj Ashton, no v samostatnom úniku ho vychytal výborný Pogge. Domáci hokejisti v tretej tretine už po dvoch minútach vyrovnali skóre zápasu, keď sa od modrej presadil Vorobjov. torpedo malo potom viac z hry i prevahu, no stav zostával aj napriek niekoľkým príležitostiam nezmenený. Bol to však Slovan, ktorý gólovo udrel, Smoleňák nastrelil puk na bránu, a najlepšie sa s odrazeným pukom vysporiadal Musatov, ktorý nás poslal druhýkrát do vedenia.  Veľkú šancu chytil na vyrovnanie chytil Pogge, Vorobjov strieľal úplne sám z medzikružia. V snahe o vyrovnanie domáci chybne vystriedali a Nick Plastino pridal tretí gól do domácej brány. Bodku za zápasom dal pri powerplay Topreda do opustenej svätyne Radek Smoleňák. Miloš Říha: Mužstvo vyplnilo to čo sme po ňom pred zápasom chceli, hrali sme zodpovedne, disciplinovane. Dôležité bolom že sme ustáli dve presilovky o dvoch hráčov, dali sme na ľade Novgorodu štyri góly a myslím že zaslúžene vyhrali. Chcem pochváliť všetkých hráčov, ktorí nastúpili do zápasu.