0 0

HC SLOVAN Bratislava zdolal Salavat Julajev Ufa 3:2.

Salavat Julajev Ufa – HC SLOVAN Bratislava 2:3 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: Šťastný, Jeglič, Šťastný

V druhom prípravnom stretnutí na sústredení v Maribore sa ako prvý do brány postavil Barry Brust, ktorý v prvej časti hry náš tím niekoľkokrát podržal. Kanadský gólman sa zapotil už v prvých minútach prvej časti hry, v ktorej na neho hráči Ufy vyslali až dvanásť striel. Hokejisti Slovana vyťažili v prvej tretine z minima maximum. V presilovej hre piatich proti trom sa po tvrdej strele Tomáša Starostu najlepšie zorientoval pred bránou Andrej Šťastný a presným tečom otvoril skóre. Ku koncu tretiny mohol na 2:0 zvýšiť Bulík, strelou však našiel len betón Svedberga.

V druhej časti hry boli hokejisti Slovana strelecky aktívnejší. Niekoľko dobrých príležitostí si vypracovala prvá formácia v 28. minúte, no Svedberg aj zo šťastím odolal. Zvýšiť skóre zápasu sa podarilo až Žigovi Jegličovi, ktorého strela prepadla za druhého brankára Salavatu. Ruský celok potom pritlačil Slovan, z čoho pramenilo niekoľko chýb, ktoré napokon viedli k prvému gólu do siete Garnetta. Ten vystriedal v 31. minúte Brusta.

V tretej časti hry dokázali hokejisti Ufy po troch minútach hry vyrovnať skóre zápasu. Slovan však naďalej pokračoval v dobrej hre a ruskému celku robil v defenzíve veľké problémy. Desať minút pred koncom si Slovanisti zahrali presilovú hru a po krásnej kombinácii zakončil Andrej Šťastný puk do prázdnej brány. V záverečných minútach už Ufa nedokázala vyrovnať ani v šestici. Slovan tak na sústredení v Maribore vyhral v oboch zápasoch