Skvelý Slovan ovládol zápas proti MAC Újbuda

HC SLOVAN Bratislava zdolal MAC Újbuda v Budapešti hladko 5:1 a zaznamenal už ôsmu výhru v rade.

MAC Újbuda - HC SLOVAN Bratislava 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)Góly: 10. K. Nagy (McNally, Majoross) – 5. Zigo (Podlipnik, Puliš), 18. Jendek (Abdul, Meszároš), 23. Zigo (Šedivý, Meszároš), 39. Puliš (Abdul, Bačík), 44. Abdul (Zigo, Bačík). Rozhodovali: Adamec, Novák - Synek, Rojík, vylúčení: 3:1 na 2 min, navyše: Sorfon (MAC) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 847 divákovMAC Újbuda: Bálizs – Carlisle, Garát, Macaulay, McNally, Fejes, Pozsgai, Dóczi – Sorfon, Stretch, Terbócs – Bodó, Langkow, Orban – Szigeti, Pitt, Klempa – Kreisz, Majoross, K. Nagy - PápaHC SLOVAN Bratislava: Habal – Bačík, Sersen, Hudec, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Demo – Puliš, Zigo, Abdul – Jendek, Viedenský, Matoušek – Pance, Kukumberg, Bondra – Žitný, Urbánek, Petráš - SlobodaHokejisti Slovana išli do piatkového zápasu s cieľom natiahnuť víťaznú sériu už na osem zápasov a podľa toho aj odštartovali. V ofenzíve boli od úvodu aktívnejší a už v 5. minúte sa ujali vedenia zásluhou Ziga. Domáci hráči síce v 10. minúte vyrovnali, keď sa presadil K. Nagy, ale hostia boli naďalej aktívnejší, v úvodnej tretine prestrieľali súpera 12:7 a z tejto prevahy vyťažili aj druhý gól. V 18. minúte ich poslal znovu do vedenia Jendek, ktorý prekvapil Bálizsa presnou strelou z veľkého uhla - 1:2."Belasí" odštartovali druhú tretinu presilovkou, ktorú mohol už po necelej minúte využiť Pance, no domáci brankár si s jeho bekhendom poradil. Slovan početnú výhodu predsa len premenil na tretí gól. V 23. minúte sa po peknej kombinácii presadil druhýkrát v stretnutí Zigo. Domáci sa dostávali pred Habala len sporadicky a častejšie hrozili strelami z diaľky, s ktorými však brankár Slovana nemal veľké problémy. Väčší tlak si vypracovali až od 34. minúty, no pokusy Bodóa a McNallyho neprekvapili Habala. Aj záver druhého dejstva patril hosťom, v 39. minúte Abdul prihral Pulišovi a ten zvýšil už na 4:1.Slovan si poistil víťazstvo na ľade maďarského súpera v 44. minúte, keď sa po Zigovej prihrávke presadil presnou strelou Abdul. V ďalšom priebehu sa už len dohrávalo, hostia si strážili pohodlný náskok a dokonca mohli pridať ďalšie góly v dvoch presilovkách, no na skóre sa už nič nezmenilo.