SloavnPositive

Skvelý obrat Slovana znamená štvrtú výhru v rade!

0 0

Štvrtá výhra belasých v rade je najdlhšou sériou úspechov bratislavského družstva v základnej časti nadnárodnej súťaže od januára 2017, keď uspelo sedemkrát za sebou.

HC SLOVAN Bratislava - Admiral Vladivostok 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Góly: 18. Taffe (Virta, Řepík), 36. Sersen (Červený, Taffe), 47. É. Gélinas (Taffe), 48. M. Sukeľ (Rau, A. Liška) - 4. Ugoľnikov (Tatalin, Černikov), 9. Mereskin (Glazačev), 34. ČernikovVylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Morozov, Sergejev - Majtak, J. Streľcov (všetci Rus.), 6198 divákov

Zostavy:
Slovan:
Čiliak - É. Gélinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, A. Jánošík, Bačík, Švarný - Řepík, Taffe, Virta - A. Liška, M. Sukeľ, Červený - Lamper, C. Bailey, Lunter - Baranov, Chipchura, Rau
Vladivostok: Krasotkin - J. Antropov, Miščenko, Taratuchin, Kubát, Ugoľnikov, Tatalin - Koroľov, Vicharev, Černikov - Hovorka, Polák, Koňkov - Voronin, Mereskin, Glazačev - A. Streľcov, V. Streľcov, Feokistov

Hneď úvode mali hostia výhodu presilovky, počas ktorej nepremenil veľkú šancu domáci Chipchura. Už v rovnovážnom stav vystrelil od modrej čiary obranca Ugoľnikov a puk zaplachtil až za brankára Čiliaka – 0:1. O päť minút neskôr hokejisti Admiralu zakombinovali v útočnom pásme a Mereskin aj s prispením korčule Čiliaka zabezpečil svojmu tímu dvojgólový náskok. Ešte pred prvou prestávkou sa Slovanu podarilo skorigovať, keď Taffe blafákom prekonal brankára Krasotkina.

Slovan mal problém s prechodom cez stredné pásmo a nedostávali sa do vyložených šancí. V oslabení po zlom striedaní previedol pri úniku Voronina dobrý zásah Čiliak. Aj tretí gól inkasovali domáci po strele od modrej čiary - delovka Černikova skončila v bránke napriek zásahu domáceho gólmana. Ešte v druhej časti však v presilovke vystrelil spoza kruhov Sersen a hostia viedli opäť iba o jeden gól.

Chvíle Slovana prišli v prvej polovici tretej tretiny, keď v rozpätí 21 sekúnd otočil z 2:3 na 4:3. Najprv obranca É. Gélinas z pravého kruhu vyrovnal na 3:3 a vzápätí sa presadil aj M. Sukeľ, ktorý pred brankárom súpera chcel prihrať na pravú stranu, no puk sa od korčule brániaceho hráča vrátil k nemu a do odkrytej bránky nemal problém skórovať. V závere si už Slovan ustrážil zisk dvoch bodov, gól nepadol ani pri power play hostí.

Hlasy:
Michal Sersen (obranca Slovana): „
Je najdôležitejšie, že sme opäť bodovali naplno, hoci začiatok nebol ideálny. Rozbiehali sme sa pomalšie, ale dokázali sme sa vrátiť do zápasu a mali sme výbornú tretiu tretinu. Tam sme súperovi veľa nedovolili a zaslúžene zvíťazili.“
Matúš Sukeľ (útočník Slovana, autor víťazného gólu): „Pred zápasom sme si prízvukovali, aby sme to nepodcenili. Prišli však tri vylúčenia, bol to ťažký začiatok. Mali sme zlý začiatok, ale potom sme cítili, že môžeme uspieť. V tretej tretine sme súpera ešte viac napádali, mali sme strely a šance. Prišli dva góly a vyšlo to.“