Skvelá druhá tretina základom výhry

Tri góly v prostrednej časti hry zabezpečili pre HC SLOVAN víťazstvo v prvom prípravnom zápase sezóny.

Salavat Julajev Ufa – HC SLOVAN Bratislava 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Góly: 10. Hartikainen (Omark, Makarov), 43. Lisin (Kajgorodov, Kolcov) – 31. Nagy (Murley, Barker), 31. Jeglič (Tičar, Šťastný), 36. Skalický (Tičar, Bulík)Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Tarasov) – Kolcov, Garajev, Grigorenko, Kajgorodov, Lisin - Bodrov, Lepistö, Omark, Makarov, Hartikainen – Metljuk, Arzamacev, Černov, Soin, Lazarov – Derljuk, Tculygi – Nesterov, Chripunov, Tolpeko – Isangulov, Setdikov
HC SLOVAN Bratislava: Garnett (od 31. Brust) – Barker, Švarný, Nagy, Murley, Bartovič – Mihalik, Luža, Jeglič, Tičar, Šťastný – Starosta, Kozák, Špirko, Rehák, Lušňák – Frolo, Rosandič, Skalický, Skokan, Bulík.Ruský celok vstúpil do vôbec prvého prípravného stretnutia v novej sezóne lepšie a hneď v úvode niekoľkokrát preveril brankára Garnetta. Slovanisti sa do striel dostávali z väčších vzdialeností. Prvú veľkú šancu nášho tímu mal Milan Bartovič, ktorý z krídla poslal puk mimo brány. Ufa sa v polovici prvej tretiny dostala do nášho pásma a v skrumáži pred bránou sa najlepšie zorientoval Omark, ktorý prestrelil Garnetta. Říhovi zverenci mohli vyrovnať v presilovke, no Andrej Šťastný zblízka mieril len do betónov brankára.Druhá tretina sa odohrala úplne v opačnom duchu ako tá predošlá. Slovanisti Salavat Julajev takmer k ničomu nepustili a súpera prestrieľali 14:4. Dve strely Ufy kryl Garnett, o ďalšie dve sa postaral od polovice zápasu chytajúci Brust. Veľký tlak dokázali hráči Slovana pretaviť na tri góly a dokonale zvrátili priebeh zápasu. Ako prvý sa presadil strelou spomedzi kruhov Ladislav Nagy, misky váh na stranu belasých naklonil šikovnou prízemnou strelou Žiga Jeglič. Vedenie o dva góly navýšil po presnej prihrávke Roka Tičara mladík Pavol Skalický.Hneď na začiatku záverečného dejstva sa Ufa zahryzla do Slovana, z čoho pramenili dve výlúčenia a presilová hra piatich proti trom. Tú Salavat takmer okamžite využil, keď sa presadil presnou strelou Enver Lisin. V ďalších minútach hrali Slovanisti veľmi sústredene v obrane a i v prípade, že sa Ufa dostala do príležitost, istý zákrok vytiahol Brust. V samom závere Salavat nedokázal streliť gól ani pri hre bez brankára a tak sa Slovan raduje z prvého víťazstva v príprave.