SKA si odnáša z Bratislavy všetky body

SKA Petrohrad si po prehre v Záhrebe napravil chuť a zdolal HC SLOVAN vysoko 0:6.

HC SLOVAN Bratislava - SKA Petrohrad 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Góly: 1. Kovaľčuk, 31. Kovaľčuk, 40. Koskiranta (Moses, Chochlačov), 41. Kovaľčuk (V. Tichonov, Plotnikov), 43. Prochorkin (Barabanov, Rukavišnikov), 46. Moses (Dadonov)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: A. Belov, Gašilov - Metalnikov, Sirotkin (všetci Rus.), 10 055 divákov

Zostavy:
Slovan: Brust - Plastino, Švarný, A. Meszároš, P. Luža, Marek Ďaloga, Kundrátek, Pokorný - Jeglič, Taffe, V. Nedorost - Cheechoo, Viedenský, Andrej Šťastný - Chipchura, Zigo, Valský - T. Kubalík, Lušňák, P. Skalický
Petrohrad: Šesťorkin - Rukavišnikov, Zubarev, Čudinov, Chafizulin, A. Belov, Jakovlev, Rykov - Plotnikov, V. Tichonov, Kovaľčuk - Dadonov, Šipačov, Gusev - Chochlačov, Koskiranta, Moses - Barabanov, Prochorkin, S. Širokov

Slovan mal úvod ako zo zlého sna - v 37. sekunde duelu otvoril skóre Kovaľčuk, ktorý spoza bránky trafil Plastinovu korčuľu a puk skončil v Brustovej sieti. Slovan sa do príležitostí dostával len sporadicky, v 5. min pred bránkou Petrohradu neuspel Valský. SKA pomohli v úvodnej časti do tempa aj dve presilovky, nezužitkoval ich však.

Bratislavčania sa v druhej tretine usilovali prevziať iniciatívu a zmazať manko. V 25. min puk poskakoval pred Šesťorkinom, ale v bránke neskončil. V polovici stretnutia sa opäť presadil kanonier Kovaľčuk, ktorý využil zlú Brustovu rozohrávku - 2:0 pre SKA. Slovan v prostrednej časti inkasoval ešte raz - 42 sekúnd pred sirénou unikol Moses a Koskiranta bez problémov posunul puk do odkrytej časti bránky.

Zbabraný začiatok tretej tretiny vzal Slovanu nádeje na obrat, v priebehu piatich minút skórovali Kovaľčuk, Prochorkin aj Moses. "Belasí" sa usilovali aspoň skorigovať výsledok, ale bez úspechu. V závere sa stretnutie dohrávalo, štyri sekundy pred koncom zaujala šarvátka v útočnej tretine Slovana.