SKA rozhodlo o výhre v presilovkách

Líder KHL strelil Slovanu štyri góly v presilových hrách a raduje sa z výhry 6:1.

SKA Petrohrad – HC SLOVAN Bratislava 6:1 (1:1, 5:0, 0:0)

Góly: 6. Dadonov (Šipačov, N. Gusev), 24. Belov (N. Gusev, Kovaľčuk), 33. Hersley (Šipačov), 34. J. Jakovlev (Vojnov, Kovaľčuk), 37. N. Gusev (Dadonov, Šipačov), 40. J. Jakovlev (Dadonov, Šipačov) – 18. M. Hlinka (Nedorost, Ďaloga)SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Zubarev, Vojnov, Chafizullin, Čudinov, Jakovlev, Hersley, Rykov, A. Belov – Kovaľčuk (A), Daciuk (C), Barabanov – Gusev, Šipačov (A), Dadonov – Moses, Koskiranta, Dergačov – Kablukov, Prochorkin, Ketov
HC SLOVAN Bratislava: Brust (Pogge) – Meszároš (C), Rosandič, Starosta, Plastino, Bačík, Ďaloga, Pokorný – Nedorost, Jeglič, M. Hlinka – Chipchura, Taffe, Cheechoo – Valský, Zigo, Petráš – Skalický, Lušňák, Vopelka – ŠiškaRozhodcovia: Beliajev, Sidorenko – Misiur, PalejDomáci hokejisti mali od prvých minút územnú prevahu a hralo sa zväčša v našom obrannom pásme. Z forčekingu SKA pramenila aj prvá početná výhoda po vyhodení puku od Ziga. Znarokovi zverenci ju takmer okamžite využili, keď prihrávku spoza brány potrestal strelou zblízka Jevgenij Dadonov. Rovnaký útok mohol o tri minúty zvyšovať na rozdiel dvoch gólov, Šipačov trafil do tyčky. O dve minúty napálil tvrdo do Brusta z ľavého kruhu Ilja Kovalčuk. Slovanisti sa potom osmelili a niekoľkokrát zahrozili. Vyrovnať sa podarilo prvej formácii, ktorej pobyt v pásme ukončil svojim premiérovým gólom Michal Hlinka.Na druhý gól si zaplnený Ľadový palác počkal do 24. minúty, v početnej výhode o dvoch hráčov prestrelil Brusta delovkou Belov. Slovan mal potom niekoľko šancí na vyrovnanie, šikovne strieľal Taffe, neujal sa ani bekhendový pokus Lušňáka. Smrteľná bola druhá desaťminútovka druhej časti hry, kedy strelili domáci štyri góly, z toho dva v presilovej hre.  Najskôr prepálil všetko, čo mu stálo v ceste, Hersley, o minútu neskôr dal na 4:1 Jakovlev. Pre našich hráčov to mohlo byť veselšie, Cheechoo z uhla neprekonal Koskinena. Piaty gól dotlačil do našej brány Gusev a 30 sekúnd pred koncom prostrednej časti hry sa presadil opäť Jakovlev.V záverečnej tretine domáci tlačili Slovan, ich útokom ale výborne odolával Justin Pogge. Veľké príležitosti si vypracovala prvá i druhá formácia SKA. Najväčšie hviezdy domácich chceli hrať často až do prázdnej brány a stav skóre sa nemenil. Päť minút pred koncom bol Pogge už prekonaný, rozhodcovia však gól Barabanova pre postavenie hráča v bránkovisku neuznali. Petrohrad tak po výhre 6:1 natiahol sériu víťazstiev na 10 zápasov.  Miloš Říha: Prehrali sme zaslúžene, domáci boli lepším mužstvom. Škoda štyroch gólov v presilovkách, v tejto hernej činnosti je SKA silné a veľmi ťažko sa im vzdoruje. Dúfam, že to bolo pre niektorých hráčov ponaučením a veľkou školou.