Logo

Správy

SKA Petrohrad po druhý raz získal Gagarinov pohár

0 0

Vo finálovej sérii dvoch posledných víťazov porazil Metallurg Magnitogorsk zdanlivo hladko 4:1 na zápasy.

$article->fk_main_image->title


Finálová séria medzi SKA a Metallurgom však bola oveľa dramatickejšia a napínavejšia, ako hovorí konečný výsledok. Každý z piatich zápasov sa rozhodoval v samom závere, ani jeden neskončil rozdielom viac ako o dva góly, pričom vždy išlo o potvrdenie minimálneho náskoku gólom v power play do prázdnej bránky. Tak sa skončil aj rozhodujúci piaty zápas v Magnitogorsku, v ktorom "Piter" otočil z 0:2 na 4:2, aby v samom závere pečatil výsledok na 5:3 Plotnikov.

V drese SKA podali vo finálovej sérii vynikajúce výkony Iľja Kovaľčuk, ale aj nová vychádzajúca hviezda ruského hokeja Nikita Gusev, o ktorého je eminentný záujem za morom, a útočníci Šipačov, Dadonov, Ketov, či Barabanov. Finále skvele vyšlo tiež obrancovi Chafizzulinovi.

V drese obhajcu pohára Metallurgu Magnitogorsk podával vo finálovej sérii famózne výkony brankár Vasilij Košečkin, ktorého napokon vyhlásili za najužitočnejšieho hráča play off. Vo finálovej sérii čelil viac ako dvojnásobnému počtu striel v porovnaní so svojím proťajškom v bránke SKA Mikko Koskinenom. Najproduktívnejším hráčom play off sa stal český útočník v drese Metallurgu Jan Kovář s 25 bodmi, najlepším strelcom jeho spoluhráč Danis Zaripov s 15 gólmi. Celkove však prvá formácia Metallurgu vo finále zaostala za očakávaniami.

Trénerská dvojica SKA Oleg Znaroks a Haris Vitolinš zdvihla nad hlavu Gagarinov pohár po tretí raz. Predtým sa im to spolu dvakrát podarilo s Dynamom Moskva (2012, 2013).

O sile oboch finalistov sa počas sezóny presvedčil aj HC SLOVAN Bratislava. S čerstvým držiteľom Gagarinovho pohára SKA Petrohrad sme prehrali 0:6 a 1:6, s Metallurgom Magnitogorsk dvakrát 2:4.

Nová sezóna KHL sa začne v pondelok 21. augusta 2017 tradičným zápasom víťaza základnej časti s držiteľom Gagarinovho pohára (CSKA Moskva - SKA Petrohrad). Už o deň neskôr môžu prísť na rad aj naši chlapci, vyžrebovanie ročníka 2017/18 sa dozvieme začiatkom júla.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Viedensky Marek 0 0
2. Ramstedt Teemu 0 0
3. Kozak Lukas 0 0
4. Smoleňák Radek 0 0
5. Repik Michal 0 0
6. Kaspar Lukas 0 0
7. Taimi Tommi 0 0
8. Hrnka Tomas 0 0
9. Mikus Juraj 0 0
10. Meszároš Andrej 0 0

Napísali o nás