Sila Barysu Astana v legionároch

Záverečný zápas pred týždňovou reprezentačnou prestávkou je na programe v pondelok o 18:30 h proti Barysu Astana.

Kazašský celok pricestoval do Bratislavy v noci zo soboty na nedeľu so ziskom dvoch bodov z Minska. Napriek vedeniu 0:3 z toho bola v Minsk Arene ešte dráma, keď domáci znížili na rozdiel gólu no vyrovnať už nedokázali. Vedenie Barysu v tejto sezóne stavilo na skúseného bieloruskéhotrénera Andreja Skabelkua vo svojom mužstve ako každoročne na silnú základňu legionárov.Tímu sa v doterajšom priebehu sezóny darí. V silnej konkurencii východnej konferencie sa pohybuje na štvrtom mieste so ziskom 35 bodov.Slovan si bude musieť dať pozor najmä na dobrú súhru zahraničných hokejistov Astany. V ofenzíve si body medzi seba delia Curtis Valk (15 bodov), Matthew Frattin (15 bodov), kapitán tímu Brandon Bochenski (18 bodov), Patrice Cormier (19 bodov), André Petersson (23 bodov), lídrom produktivity je 26 bodový domáci Roman Starčenko. Skvelú druhú sezónu zažíva v Kazachstane kanadský obranca Darren Dietz, ten má po 23 odohraných zápasoch na konte výborných 25 bodov, za ním nasleduje Kevin Dallman so ziskom 11 bodov. Trio najlepších bekov uzatvára Jesse Blacker.Skúsenosti v Baryse v KHL naberá český gólman Dominik Hrachovina, ktorý prišiel do mužstva z fínskej najvyššej súťaže a zatiaľ odchytal sedem zápasov. Jeho kolegom v bránkovisku je Henrik Karlsson, ktorý stál v bráne šestnásťkrát. Obraja dosahujú úspešnosť 92% zákrokov.Slovan sa o sile Barysu presvedčil v prvom vzájomnom zápase tejto sezóne, keď na jeho ľade nestrelili ani gól a prehral 0:3. Országhovi zverenci však v posledných dvoch dueloch ukázali pred svojim publikom dobré výkony, v ktorých chcú pokračovať aj v pondelok o 18:30 h. Neváhajte a príďte povzbudiť HC SLOVAN v súboji s Barysom Astana. Vstupenky si zakúpite TU.