Sibir šťastnejší v nájazdoch

HC SLOVAN podal v Novosibirsku dobrý výkon, o zápase rozhodli až samostatné nájazdy.

Sibir Novosibirsk – HC SLOVAN Bratislava 3:2 sn (2:1, 0:1, 0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 8. Kemppainen (Okulov), 14. Šalunov, 65. Okulov – 11. Zigo (T. Kubalík), 37. Zigo (Bačík)Zostavy:
Sibir: Salák (Krasikov) – Polášek, Beljakov, Meňšikov, Vereščagin, D. Lukin, Naumov – Šalunov, Šumakov, Sannikov – Elo, Kemppainen, Arťuchin – Vorošilo, Okulov, Fefelov – Žafjarov, Arťomov, Skabelka – Gubin.
HC SLOVAN Bratislava: Brust (Pogge) – Pokorný, Rosandić, Švarný, Plastino, Meszároš, Luža, Ďaloga, Bačik – Cheechoo, Jeglič, T. Kubalík – Lušňák, Nedorost, Skalický – Taffe, Valský, Viedenský – Vopelka, Zigo, Chipchura.Sibir mal prvé šance na skórovanie po faule Kylea Chipchuru v útočnom pásme v šiestej minúte. Pred odkrytou bránou operoval Šumakov, Barry Brust sa stihol presunúť k pravej tyči. Slovanisti sa síce ubránili presilovke, no niekoľko sekúnd po tom ako kanadský hokejista opustil trestnú ľavicu zúžitkoval tlak domácih Jonnas Kemppainen -1:0.  Radosť Sibiru trvala len tri minúty, za bránou skvele vybojoval puk Tomáš Kubalík a jeho menovec Tomáš Zigo sa zblízka trafil premiérovo v KHL. Šťastneší išli napokon do šatní domáci, keď sa svojim dôrazom pred našou bránou presadil Šalunov – 2:1.Vyrovnanie zápasu mal na hokejke v 22. minúte Jeff Taffe, dobrým zákrokom sa blysol Alexander Salák.  Rovnako nepochodil ani jeho partner v útoku Lukáš Vopelka. Šancu na zvýšenie mal aj strelec prvého gólu Sibiru Kemppainen, na zakončenie mu chýbali centimetre. Belasí sa vyrovnávajúceho gólu dočkali v 36. minúte, veľkú rolu zohral Patrik Bačík, ktorý si počkal za bránou na Tomáša Ziga a ten do odkrytej brány strelil svoj druhý gól v zápase.V tretej tretine sa hral otvorený hokej s možnosťami na rozhodnutie na oboch stranách. Obaja brankári však boli svojim mužstvám veľkou oporou a viackrát dokázali podržať aj pri väčších príležitostiach. Šancu na tretí gól mali domáci po faule Taffea, no Slovan aj s pomocou Brusta odohral oslabenie veľmi dobre, preveril ho najmä Šumakov. Salák musel byť pozorný pri dorážke Václava Nedorosta o niekoľko sekúnd neskôr. Sibir mal ďalšiu možnosť v presilovke tri minúty pred koncom, no Slovan sa opäť skvele ubránil a nasledovalo predĺženie. Rozhodujúci gól však neprinieslo a o druhý bod si to obe mužstvá rozdali v samostatných nájazdoch. V nich sa v prvej sérii za Slovan presadil jeglič, no aj domáci Okulov. V druhej nepochodil Zigo a ani Šumakov. Jonathan Cheechoo namieril mimo v tretej sérii, na druhej strane nebol úspešný ani Šalunov. Veľú drámu napokon rozhodol Okulov, na ktorého gól neodpovedal Jeglič. Miloš Říha: Dnes sme videli veľmi dobrý zápas, proti nám stál silný súper. Prvú polovicu boli domáci lepší, po strelení druhého gólu sme vyrovnali hru a mali aj niekoľko šancí. Zradili nás dnes žiaľ presilovky, ktoré sme zahrali katastrofálne. V samostatných nájazdoch boli šťastnejší domáci hokejisti.