Sezóna 2014/2015 v kocke – 2. časť

V druhej časti zhrnutia sezóny 2014/2015 sa obzrieme za kľučovými momentmi základnej časti KHL.

6.9. 2014 Len dva dni po domácom zápase s Medveščakom Záhreb dokonale zaskočil HC SLOVAN aj obhajcu Gagarinovho pohára Metallurg Magnitogorsk, ktorý zdolal na jeho ľade po dobrom výkone 3:2. Následne si poradil aj s Avtomobolistom Jekaterinburg (3:1) a víťazné ťaženie zastavil až Ak Bars Kazaň tesnou výhrou 4:3. Slovanisti tak mali po štyroch kolách na konte skvelých deväť bodov.14.9.2014 Začali Slovanisti domácu sériu prehrou s Torpedom Nižnij Novgorod 2:3, o dva dni neskôr podľahli Severstaľu Čerepovec 0:3.18.9.2014 Požiadal o uvoľnenie spod kontraktu hlavný tréner Rostislav Čada. Tretí domáci zápas viedol ako hlavný tréner Vladimír Országh. CSKA Moskva sme podľahli 1:4.23.9.2014 Nástupcom Rostislava Čadu na poste hlavného trénera sa stal Fín Petri Matikainen. Funkciu asistenta ďalej zastával Vladimír Országh, trénerom brankárov a video analytikom zostal Pavol Rybár.24.9.2014 Hneď na druhý deň po nástupe do funkcie hlavného trénera čakal Petriho Matikainena zápas s Medveščakom Záhreb, ktorý Slovanistom nevyšiel a chorvátske mužstvo sa v SLOVNAFT Arene radovalo z výhry 4:1.26.9.2014 Zažil Petri Matikainen prvé víťazstvo na striedačke HC SLOVAN. Zariadil ho predovšetkým Ladislav Nagy, ktorý druhým hattrickom v sezóne zostrelil Medveščak Záhreb – 3:1.6.10.2014 Matikainenovci sa predstavili na ďalšom tripe. Proti SKA Petrohrad, Dinamo Riga a Dinamu Minsk zaknihoval HC SLOVAN v Rige jedno víťazstvo a do Bratislavy sa vrátil s troma bodmi.12.10.2014 Fínskeho trénera čakalo vôbec prvé meranie síl s fínskym Jokeritom Helsinki. Severania podali v SLOVNAFT Arene vynikajúci výkon a vyhrali s prehľadom 4:2.18.10.2014 V októbri zažili Slovanisti vôbec najúspešnejší trip. Zo štyroch zápasov na ľade Traktoru Čeľabinsk, Jugry Chranty – Mansijsk, Neftechimiku Nižnekamsk a Lady Togliatty priniesli do Bratislavy po troch víťazstvách osem bodov.11.11.2014 Útočné rady HC SLOVAN Bratislava posilnil útočník Štefan Ružička. Vychýrený zakončovateľ prišiel do HC SLOVAN zo švajčiarskeho Lausanne, kde mu vypršal krátkodobý kontrakt.24.11.2014 Gólman HC SLOVAN Bratislava Johan Backlund sa stal s úspešnosťou 98,21 a priemerom inkasovaných gólov 0,48 najlepším brankárom týždňa v celej KHL.29.11. 2015 V SLOVNAFT Arene sa pred víťazným zápasom proti Atlantu Mytišči uskutočnila na video kocke filmová premiéra unikátneho dokumentárneho filmu Aréna – Život za hokej. Film  zmapoval zákulisie HC SLOVAN Bratislava v priebehu prvých dvoch sezón pôsobenia Slovana v nadnárodnej  Kontinentálnej hokejovej lige.10.12.2014 Slovanu sa vydaril domáci trojzápas. Zdolal Barys Astana, Salavat Julajev Ufa i Jokerit Helsinki, pričom fínskemu celku pripravil vôbec najvyššiu porážku v priebehu sezóny 6:2, do tabuľky si pripísal 8 bodov a priblížil sa play-off.16.12.2014 Opustil káder HC SLOVAN z rodinných dôvodov Jonathan Sigalet. Ako neskôr informoval prostredníctvom sociálnej siete, spolu s manželkou Christine očakávajú v lete prvý prírastok do rodiny.22.12.2014 Obrovskú maródku v obrane riešilo vedenie HC SLOVAN dvoma rýchlymi príchodmi. Obranu vystužili Cam Barker a Lukáš Kozák.24.12.2014 Vôbec v prvom zápase v SLOVNAFT Arene na Štedry deň so začiatkom o 13:00 privítal HC SLOVAN vo vianočných dresoch Neftechimik Nižnekamsk. V zápase zmazal dvojgólové manko, krátko pred koncom viedol 4:3, no napokon prehral nešťastne 4:6. Dva dni predtým získal len bod s ladou Togliatti, na druhý sviatok vianočný podľahol SKA Petrohrad 1:6.4.1.2015 Hokejisti HC SLOVAN v Záhrebe vyhrávali nad Medveščakom už 4:0, no napokon nezískali ani bod. Domáci sa skvele vrátili do zápasu a zvíťazili 5:4.10.1.2015 V ruskej Jaroslavli podali Slovanisti výborný výkon, prerušili osemzápasovú šnúru domácich, zvíťazili 2:0 a udržali sa v hre o play-off. Na všetky body siahali aj v Podolsku, no napokon z toho bol len bod po prehre v nájazdoch. Zároveň bol Johan Backlund vyhlásený po druhýkrát za najlepšieho brankára týždňa.15.1.2015 HC SLOVAN Bratislava v šesťbodovm zápase, v ktorom sa mohol priblížiť Soči na dosah playoff podľahol nešťastne 3:5 a vyraďovacia osmička sa mu opäť vzdialila.  Bod nezískali ani v nasledujúcich troch domácich zápasoch a šanca na playoff už bola len v teoretickej rovine.27.1.2015 Káder HC SLOVAN Bratislava opustila dvojica útočníkov. Michal Vondrka zamieril do Sparty Praha, Štefan Ružička si obliekol dres Třinca.28.1.2015 Po skvelom výkone HC SLOVAN zdolal SKA Petrohrad na jeho ľade 2:1 po nájazdoch, no v ďalších zápasoch v Helsinkách, v Rige ani v Mytišči nebodoval.30.1.2015 Do Sparty Praha zamieril s HC SLOVAN Bratislava aj gólman Jaroslav Janus.11.2. 2015 CSKA Moskva zdolalo HC SLOVAN vysoko 12:0 a pripravilo nám najvyššiu prehru v trojročnej histórii KHL.18.2.2015 Odohral HC SLOVAN zápas proti Dinamu Riga v špeciálnej limitovanej sade fialových dresov. Stretnutie venoval Združeniu na pomoc detskej onkológii, na ktorej konto poputoval aj výťažok zo stretnutia v sume 10 000€.22.2.2015 Pripravil HC SLOVAN po skvelom výkone SKA Petrohrad aj druhú prehru v sezóne. Vynbikajúci hokej pred takmer plným hľadiskom priniesol výsledok 5:224.2.2015 V záverečnom 60. zápase základnej časti nastúpil HC SLOVAN proti Jokeritu Helsinki. Nepriaznivý stav 0:2 dokázal vyrovnať, no 28 sekúnd pred koncom predĺženia rozhodol Korpikari. Vypredaná SLOVNAFT Arena pripravila hráčom nezabudnuteľnú rozlúčku s tretím ročníkom Slovana v KHL.