Sezóna 2014/2015 v kocke - 1.časť

HC SLOVAN Bratislava zavŕšil počas minulého týždňa svoju tretiu sezónu v nadnárodnej KHL. Poďme sa spoločne obzrieť za jej kľúčovými okamihmi.

28.3.2014 Po predĺženiach kontraktov Milana Bartoviča, Mária Bližňáka, Andreja Šťastného a Tomáša Mojžíša si vedenie HC SLOVAN pre sezónu KHL 14/15 poistilo aj služby útočníka Petra Ölveckého. 24.4.2014 Novým asistentom hlavného trénera Rostislava Čadu sa stal Vladimír Országh. Asistent reprezentačného trénera Vladimíra Vüjtka a vtedajší hlavný kormidelník HC\'05 Banská Bystrica vystriedal doterajších asistentov Romana Stantiena a Jána Lipianskeho.2.5.2014 HC SLOVAN Bratislava predstavil pre nový ročník KHL prvé dve posily. Stali sa nimi slovinskí hokejisti Žiga Jeglič a Rok Tičar. Obom sa úvodná sezóna vydarila nadmieru, Jeglič nazbieral 23 kanadských bodov, Tičar bol s 30 bodmi druhým najproduktívnejším hráčom mužstva.21.5.2014 Vedenie HC SLOVAN sa dohodlo na dvojročnom kontrakte s útočníkom Ladislavom Nagyom. Ten v sezóne 14/15 patril medzi najväčšie osobnosti mužstva, nazbieral až 42 kanadských bodov.21.5.2014 V rovnaký deň ako Ladislav Nagy spečatil svojim podpisom príchod do HC SLOVAN aj brankár Johan Backlund. Švédsky gólman nastúpil na 36 zápasov, v ktorých mal slušnú percentuálnu úspešnosť 90%.  2.6.2014 Prvou zámorskou posilou HC SLOVAN sa stal americký útočník Matt Murley. Do Bratislavy prišiel z Medveščaku Záhreb a podpísal dvojročný kontrakt. 3.6. 2014 Manažment klubu skompletizoval brankársky post, keď sa dohodol na predĺžení zmluvy s Jaroslavom Janusom.12.6.2014 Sa na ročnom kontrakte s HC SLOVAN Bratislava dohodol reprezentačný útočník Tomáš Surový.17.6.2014 Zmluvu s HC SLOVAN podpísal aj útočník Tomáš Netík, ktorý predošlú sezónu po odchode zo Slovana dohral v ruskom Neftechimiku Nižnekamsk.27.6.2014 Novým hokejistom v obranných radoch HC SLOVAN sa stal Kanaďan Kurtis Foster. Robustný hráč nedokázal nadviazať na dobrú sezónu v Medveščaku a s kádrom Slovana sa rozlúčil v novembri.2.7.2014 Na predĺženie kontraktu s HC SLOVAN prikývol aj český útočník Michal Vondrka.11.7. 2014 Pod vedením Rostislava Čadu, Vladimíra Országha a Pavla Rybára odštartovala spoločná príprava mužstva na ľade. Dvojfázové tréningy absolvovali takmer tri desiatky hokejistov.17.7.2014 Ďalšie zvučné meno v Slovane. Kontrakt do konca apríla 2015 podpísal skúsený obranca a reprezentant Ivan Baranka.17.7.2014 Vedenie KHL zverejnilo definitívny rozpis zápasov ročníka 2014/2015. Každý tím odohrá v základnej časti 60 zápasov. Slovanisti podľa neho začali ročník domácim zápasom proti Medveščaku Záhreb, s ktorým sa stretli v sezóne až šesťkrát.22.7.2014 Nastúpil HC SLOVAN na prvý prípravný zápas v sezóne 2014/2015. V Liberci proti Metallurgu Novokuzneck zmazal dvojgólové manko a gólmi Surového, Nagya a Bartoviča zvíťazil 3:2 po predĺžení.6.8.2014 HC SLOVAN Bratislava si v Steel Arene zopakoval proti HC Košice derby zo slovenskej extraligy. Svojho rivala pred vypredaným hľadiskom zdolal 3:1, keď o víťazstve rozhodol troma gólmi v rozpätí štyroch minút.8.8.2014 Odohral HC SLOVAN Bratislava prvý prípravný zápas v domácom prostredí. Do SLOVNAFT Areny si našlo cestu 7339 divákov, ktorí videli tesnú prehru belasých 1:2.13.8. 2014 Výprava HC SLOVAN odcestovala do takmer 1000km vzdialenej Bellinzony. V špičkových švajčiarskych podmienkach sa belasí pripravovali takmer týždeň a zohrali tu tri zápasy – Viťaz Podolsk 2:3sn, HC Lugano 3:2sn, CSKA Moskva 3:2pp.28.8. Nastúpil HC SLOVAN Bratislava na záverečný prípravný zápas pred štartom KHL, doma podľahol Vítkovice Steel 1:2pp. Celkovo odohrali v letnom období hokejisti Slovana 10 zápasov, v ktorých zvíťazili šesťkrát.4.9.2014 V SLOVNAFT Arene sa uskutočnil otvárací zápas sezóny 2014/2015. HC SLOVAN Bratislava pred vypredanou SLOVNAFT Arenou zdolal Medveščak Záhreb 5:2. Hattrickom sa hneď v prvom súťažnom zápase zaskvel Ladislav Nagy.  Druhé pokračovanie zhrnutia tretej sezóny HC SLOVAN Bratislava v KHL Vám prinesieme už zajtra.