Séria začne v utorok vo Zvolene

Prvá štvorka podľa tabuľky základnej časti si to rozdá o postup do finále.

HC SLOVAN Bratislava ako štvrté mužstvo po skončení dlhodobého priebehu sezóny sa pobije o miestenku vo finále proti HKM Zvolen. Prvý zápas je na progame už v utorok o 18:00 h, druhý zápas odohráme o deň neskôr zhodne o 18:00 h. Fandiť Slovanistom môžte pri televíznych obrazovkách, oba zápasy odvysiela RTVS 2.Zvolenčania postúpili do ďalšieho kola vyraďovačky v najrýchlejšom možnom termíne. Víťaz základnej časti narazil na Nové Zámky, ktoré do 1. kola postúpili po vyradení HC Košice a sezónu si predĺžili o štyri zápasy. Zverenci trénera Petra Oremusa totiž po dvoch výhrach v domácom prostredí, vyhrali dvakrát aj na klzisku súpera.Sila Zvolena je najmä v útoku. V základnej časti sa až štyria útočníci dostali nad hranicu 40 bodov. Najviac 51 dosiahol Radovan Bondra, o dva body za ním zaostal Mikko Nuutinen, 43 bodov zaznamenal Allan McPherson, Juraj Mikúš zase 42 bodov.V play –off sa body útočníkov HKM Zvolen rozložili medzi ďalších. Až sedem bodov nazbierala dvojica Peter Zuzin, Marek Viedenský.  O tri body menej má Radovan Bondra.Z obrancov patria k lídrom mužstva T. J. Melancom, Branislav Kubka, či ďalší legionár Ben Betker alebo talentovaný slovenský bek Michal Ivan. Do tíimu pribudol v priebehu sezóny Oldrich Kotvan.  Takmer kompletný ročník odchytal švédsky gólman Robin Rahm, v 41 stretnutiach je jeho úspešnosť 92,1% zákrokov. Rahm nastúpil aj vo všetkých štyroch zápasoch play-off. Do brány môže ísť aj Adam Trenčan, v sezóne stál v bráne deväťkrát. Pred koncom prestupového termínu získalo vedenie mužstva fínskeho brankára Aleksanteri Heiskanena, ktorý zatiaľ nemá žiadny štart.V posledných dvoch sezónach Tipos Extraligy sa obe mužstvá stretli desaťkrát, pričom Slovan vyhral v 8 zápasoch za sebou, prehral však posledné dva.Z 10 zápasov až 7 skončilo najtesnejším jednogólovým rozdielom. Až 5 z týchto 7 zápasov sa rozhodovalo v predĺžení alebo v samostatných nájazdoch. Táto štatistika naznačuje, že nás možno čaká veľmi vyrovnaná, napínavá a dlhá semifinálová séria.