Šatan s 84. gólmi rekordérom!

Miroslav Šatan strelil za reprezentáciu v zápase proti Francúzsku ďalšie dva góly a stal sa jej historicky najlepším strelcom!

Slovenská hokejová reprezentácia odohrala pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v bieloruskom Minsku dva prípravné zápasy proti Francúzsku. V oboch zápasoch dali o sebe vedieť aj hokejisti HC SLOVAN Bratislava.V piatok sa Vůjtekovci v Gape predstavili bez prvého útoku zloženého aj z našich útočníkov Mira Šatana, Juraja Mikúša a podľahli dobre hrajúcim domácim 2:4. Vôbec svoj premiérový gól v reprezentácii zaznamenal Andrej Šťastný, na druhý zásah Tybora prihrával obranca Martin Štajnoch. Celkovo nastúpili z hráčov Slovana v zápase Marin Štajnoch, Vladimír Mihálik, Ján Brejčák, Andrej Šťastný, Martin Bakoš a Michel Miklík. Druhé vystúpenie proti krajine galského kohúta už odohrala aj dvojica Šatan, J. Mikúš a bol to práve "Šarky", ktorý strelil po asistenciách Juraja Mikúša a Ladislava Nagya dva góly, čím jednak prispel k víťazstvu Slovenska 3:1 a s 84. gólmi sa stal historicky najlepší strelcom v reprezentácii spod Tatier! "Z každého gólu v slovenskej reprezentácii som sa veľmi tešil. Niektoré boli viac, iné menej dôležité. Ak by som mal spomenúť niektorý, potom by som vyzdvihol asi semifinálový do siete Švédska na 2:2 v našom zlatom roku a potom opäť semifinálový pred dvoma rokmi na majstrovstvách sveta proti Česku," uviedol Šatan.Slovenskí rekordéri v počte reprezentačných gólov:
1. Miroslav Šatan 84 (172), 2. Jozef Golonka 82 (134 zápasov), 3. Ľubomír Kolník 77 (158)