Šancu bodovať zmaril nešťastný záver

Tretí gól inkasovali hokejisti HC SLOVAN v 56. minúte počas vlastnej presilovky.

HC SLOVAN Bratislava - Sibir Novosibirsk 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Góly: 32. Šťastný (Jeglič), 38. Kašpar (Nedorost) - 26. Šalunov (Gimajev). 27. Šumakov (Okulov), 56. Šalunov (Ridderwall). Rozhodovali: Dejev, Naumov - Zacharenkov, Sadovnikov,
vylúčení: 3:5, presilovky: 0:0,oslabenia: 0:1, 7547 divákov

Zostavy
HC SLOVAN Bratislava:
Garnett – Sersen, Barker, Švarný, Starosta, Valach, Mihálik, Kozák – Kašpar, Nedorost, Surový – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skokan, Protasenja, Bartovič – Lušňák, Viedenský, Skalický
Sibir Novosibirsk: Salák - Verešagin, Ibragimov, Aleksejev, Roth, Naumov, Gimajev, Ignatovič, Menšikov - Moňa, Ullström, Kopeikin - Ridderwall, Okulov, Šumakov - Sannikov, Fefelov, Vorošilo - Žafjarov, Gubin, ŠalunovUtorňajší duel mal od začiatku sviatočný náboj. Tempo bolo vlažné, a hoci sa tímy pri občasných návštevách útočných pásiem súpera snažili o zakončenie, ani jeden z brankárov nemal veľa práce. Z nebezpečnejších akcií zaujal len Skokanov teč Valachovho nahodenia od modrej či Okulovova snaha natlačiť sa do zakončenia. Po polovici prvej tretiny boli bližšie k otváraciemu gólu hostia, no Menšikovovu bekhendovú prihrávku netrafil pred bránkou Slovana Žafjarov. Slovan naštartovala až prvá presilovka, počas ktorej to skúšali jeho hráči z každej možnej pozície. Z tlaku pred bránkou mohol ťažiť Nedorost, ale jeho bekhendové zakončenie Salák kryl rovnako ako Bartovičovu následnú strelu zápästím. Chvíľu nato sa ocitol sám pred Garnettom na druhej strane Moňa, ale puk si nespracoval a k zakončeniu sa nedostal. Druhé dejstvo otvorili "belasí" ofenzívnym tlakom. Tičar však po samostatnej akcii prestrelil prázdnu bránku a následne nemal jeho teč dostatočnú razanciu na to, aby ohrozil Saláka. Nastolený trend si Slovan neudržal, navyše opäť nezvládol defenzívne úlohy. V 26. minúte zakončil rýchly protiútok zľava Šalunov a presne o minútu ho napodobnil Šumakov. Ten najskôr nabil na gól Okulovovi, jeho pokus z prvej sa od zadného mantinelu odrazil pred odkrytú bránku a krídelník hostí poľahky dorazil puk za čiaru - 0:2. Tréner Říha si vzal oddychový čas, ale ani ten domácich nedokázal naštartovať. Pomohla im až obrovská chyba hostí v 32. minúte, Jeglič zachytil rozohrávku Sibiru, posunul puk Šťastnému a jeho príklep zastavila sieť. Slovan vystupňoval tlak a 124 sekúnd pred sirénou vyrovnal. Kašpar skúsil šťastie od ľavého mantinelu a Salák si nešťastne zrazil puk za bránkovú čiaru - 2:2.Domáci sa aj v úvode tretej tretiny držali jednoduchého hokejového receptu. V útočnom pásme zbytočne nevymýšľali a v každom postavení hľadali možnosť, ako čo najjednoduchšie dostať puk pred bránku. Hostia sa naopak uchýlili k hre na brejky, pričom po dvoch protiútokoch za sebou sa v 45. minúte mohli ujať vedenia, no Okulov a po ňom ani Kopeikin však neskórovali. S blížiacim sa koncom zápasu sa hra rozprúdila, na oboch stranách pribudli strelecké pokusy, no ako Garnett, tak aj Salák držali svoj tím v hre o body. Hosťom sa napokon štyri minúty pred koncom podarilo streliť víťazný gól, keď po chybe Barkera z efektívnej kombinácie vyťažil tretí gól vo vlastnom oslabení Šalunov.