Šanca na play off? Určite vyššia, než pred mesiacom!

Výsledky z domácich zápasov treba preniesť aj na klziská súperov.

"No, tak trochu sme ten zápas spravili zaujímavejším, než sme pôvodne zamýšľali ..." usmial sa Jeff Taffe po dueli s Jugrou Chanty-Mansijsk. Narážal tak na zdramatizovanie zápasu v tretej tretine, v ktorej belasí dvakrát inkasovali po nešťastných situáciách vo vlastnej obrannej tretine.Najproduktívnejší hráč belasých bodoval aj v poslednom stretnutí dlhej domácej série, gól si síce tentoraz nepripísal, ale jeho asistencia s poradovým číslom 20 prispela k zisku ďalších dôležitých troch bodov: "Celý zápas sme hrali dobre, vytvorili sme si množstvo šancí. Ešte musíme popracovať na tom, že keď vedieme 3:0, mali by sme súpera doraziť. Ale v obrane to klapalo, takže sme vyhrali."Hráči Slovana majú po domácom triumfe nad Jugrou 69 bodov a na postupovú priečku momentálne strácajú 6 bodov. Boj o play off bude teda ešte určite zaujímavý: "Čakajú nás teraz ťažké zápasy vonku a musíme hrať podobne, ako v tejto domácej sérii. A potom sa uvidí. Šancu na postup vidím určite v omnoho lepšom svetle, než tomu bolo pred mesiacom."