Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Samuel Buček: Chcel som ísť do klubu, ktorý má tie najvyššie ambície

0 0

HC SLOVAN Bratislava zbrojí pred sezónou 2020/2021. Prvou zverejnenou posilou vo štvrtok bol dvadsaťjedenročný talentovaný útočník Samuel Buček.

$article->fk_main_image->title

Predchádzajúca sezóna bola prerušená z dôvodu pandémie COVID-19. Ako si to prežíval?

Mal som z toho zmiešané pocity. Moja posledná sezóna nebola najlepšia. Taký je hokejový život. Myslím však, že táto sezóna mi dala veľmi veľa. Hráč sa najviac naučí v tých najťažších situáciách a robí ho to silnejším.

Čo si robil s voľným časom?

Mám domácu posilovňu, v ktorej pravidelne trénujem. Počas obmedzení som chodil behávať, aj keď samozrejme s rúškom, čo bolo dosť nepríjemné. V Nitre sme mali otvorené fitness zariadenie. Bol som v ňom zavretý celý deň, od rána do poobedia. Disponovalo dobrými podmienkami na trénovanie. Dokonca obsahovalo strelnicu, v ktorej som strávil taktiež veľa času. Cez svoj voľný čas som teda najčastejšie trénoval.

Prečo si sa rozhodol pre Slovan?

Viem, že Slovan je značka a kvalitný klub. Nechcel som vymýšľať so zahraničím, keď prišla takáto ponuka. Chcel som ísť do klubu, ktorý má najvyššie ambíciie a v Slovane sa hrá každý rok o majstra. Je tam kvalitný tréner Roman Stantien a káder vyzerá veľmi dobre.

V Slovane sa stretneš s Daliborom Bortňákom a Branislavom Rapáčom. Rozprávali ste sa o tom?

Máme spoločnú skupinu, ktorú máme vytvorenú odvtedy, čo sme hrávali spolu v Nitre. Písali sme si už dávnejšie, že by bolo pekné, keby sme si to spolu ešte niekde ťukli. Určite sme sa však na ničom nedohodli. V jeden deň sme zistili, že sme všetci traja podpísali zmluvu so Slovanom. Nevieme sa dočkať, kedy si spolu zahráme.

Bol si sa už vybaliť v kabíne Slovana?

Ešte nie. V kabíne som však už bol. Je na veľmi vysokej úrovni. Dosť cašu som tam strávil cez reprezentačné zrazy. Dobre poznám aj Bratislavu, veľmi sa tam teším. Už nech sa to všetko začne.

Aké sú tvoje ciele do budúcej sezóny? Aké sú ciele klubu?

„Cieľom je určite hrať tie vrchné priečky. Treba ísť krok po kroku. Už v základnej časti chceme predvádzať kvalitný hokej. Slovan má tie najvyššie ambície a takisto aj ja. Nechcem samozrejme nič zarieknuť, tak konkrétny nebudem. Roman Stantien má víťaznú mentalitu a keď sa bude dariť mužstvu, bude sa dariť aj jednotlivcom, ciže aj mne. V prvom rade je dôležité, aby sa nám darilo ako tímu.”

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Mráz Bruno 0 0
2. O'Donnell Brendan 0 0
3. Ranford Brendan 0 0
4. Harris Brant 0 0
5. Ališauskas Nerijus 0 0
6. Kytnár Milan 0 0
7. Kundrík Peter 0 0
8. Sukeľ Jakub 0 0
9. Maier Patrik 0 0
10. Petras Samuel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem