Sádeckého premiéra v KHL

Prvý zápas s prvým bodom.

Káder HC Slovan Bratislava sa musí počas prebiehajúcej sezóny nadnárodnej KHL vyrovnávať s veľkým počtom zranených hráčov. Už sa stalo pravidlom, že keď sa jeden uzdraví, vypadne zo stavy ďalší, prípadne aj dvaja. Vzhľadom na tento stav povolali belasí do tímu mladého útočníka Borisa Sádeckého, ktorý doteraz hrával za slovenskú reprezentačnú dvadsiatku.Iba 19-ročný hokejista absolvoval svoju premiéru v KHL v zápase proti Metalurgu Novokuzneck a debut to bol viac než vydarený. Na ľade ho bolo cítiť a hneď si pripísal aj bod za asistenciu na gól Michala Hlinku. "Vopi výborne napádal a ja som vedel, že Hlina je za mnou, navyše v poslednom momente ešte zakričal, takže som prihrával do priestoru pred bránkou a bol z toho pekný gól," opísal situáciu pri vyrovnávajúcom zásahu na 4:4.Za výborný výkon počas celého zápasu si Boris vyslúžil dôveru trénerov, ktorý ho poslali aj na samostatný nájazd. Mladý útočník sa pokúsil o drzý blafák, ale, bohužiaľ, brankára súpera neprekonal: "Toto robievam na tréningoch, takže som ani nepremýšľal, ako zakončím. Ale nevyšlo mi to, v poslednej chvíli mi puk ušiel a bolo vybavené."

04/2024:

• Profil Timoteja Šilleho: Ďalší Šille v drese Slovana