S Rigou prehra o jediný gól

0 0

HC SLOVAN v úvodnom zápase na turnaji v Nemecku prehral s Dinamom Riga 2:3.

Dinamo Riga - HC SLOVAN Bratislava 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly a asistencie: 2. Meija (Ševčenko, K. Rēdlihs), 23. Kristo (Gillies, Indrašis), 32. Ševčenko (Rēdlihs, Galiardi) – 4. Buchtele (Kašpar, Ebert), 60. Šťastný (Ramstedt, Taimi)

HC Dinamo Riga:
 Kalniņš (Naumovs) – Galviņš, Ališauskas, Balinskis, Jerofejevs, Ševčenko, K. Rēdlihs, Kārkls – Indrašis, Bičevskis, Kristo – Jeļisejevs, Galiardi, M. Rēdlihs – Gillies, Meija, Lipsbergs – Ģēģeris, Batņa, Kulda – Misjus
HC Slovan Bratislava: Janus (Štěpánek) – Voráček, Ebert, Švárny (C), Taimi, Kozák, Bačík, Černý, Fereta – Kašpar (A), Viedenský, Buchtele – Hrnka, Smoleňák, Řepík – Šťastný, Ramstedt, Skalický – Hlinka, Mikúš, Hecl

Riga v prvej tretine zaskočila Slovan už v druhej minúte, keď Janusa prekonal Meija. Slovan dokázal odpovedať už o minútu. Po asistenciách Kašpara a Eberta poslal puk za bránkovú čiaru Buchtele. V druhej časti hry bola Riga jasne lepšia. Belasí inkasovali dvakrát, v 23. minúte sa presadil kristo o deväť minút neskôr Ševčenko. Niekoľko ďalších príležitostí vychytal spoľahlivý Jaroslav Janus.

Belasí v záverečnom dejstve zlešili hru, mali šance na kontaktný gól, nebezpečne strieľal Jan Buchtele. Říhovi zverenci sa napokon dočkali až 42 sekúnd pred koncom, kedy sa radoval Andrej Šťastný. V závere už tretí gól neprišiel. HC SLOVAN prehral s Dinamom Riga 2:3, zajtra ho čaká duel s domácim EC Kassel Huskies.