S Ligou Majstrov sa lúčime prehrou

Na domácom ľade sme Třincu podľahli 1:4.

HC SLOVAN Bratislava - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Góly: 34. Yogan (Valach, Urbánek) – 21. Hrehorčák, 27. Ramik (Peterek), 28. Roman (Jaroměřský, Adámek), 44. Dravecký (Michálek, Adámek). Rozhodovali: Stano, Snášel – D. Konc, Šoltés, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Matěj (Třinec) na 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1.

HC SLOVAN: Hlavaj (28. Gudlevskis) – Gachulinec, Golian, Valach, Maier, Štajnoch, Beňo, Královič – Fominykh, Zigo, Jääskeläinen – Urbánek, Kytnár, Yogan – Lukošík, Preisinger, Sukeľ – Kundrík, Trubač, Bubica
Třinec: Kacetl – Marinčin, Doudera, Michálek, Zahradníček, Adámek, Jaroměřský, Matyáš – Kofroň, Matěj, Dravecký – Szturc, Čmiel Christov – Ramik, Peterek, Martynek

Oba tímy nastúpili do zápasu s vedomím, že nemajú šancu na postup zo skupiny. Aj preto tréneri oboch mužstiev šetrili niektoré opory a šancu dostali aj nové mená. Hostia mohli ísť do vedenia už po 32 sekundách, keď sa k puku dostal Marinčin, ale jeho strelu zastavila žrď. Hráči českého majstra sa lepšie pohybovali, v prvej tretine mali viac šancí. Jednu z nich nevyužil Szturc, na opačnej strane mohol vyrovnať Zigo. Slovanu potom nevyšla ani kombinácia Preisingera s Lukošíkom.

V druhej tretine sa hráči Třinca ujali vedenia vo vlastnom oslabení, keď Hrehorčák obral o puk Goliana a vzápätí prekonal Hlavaja. V 27. minúte po ďalšej chybe obrany zvýšil Ramik a o 49 sekúnd neskôr vyhnal Hlavaja z bránky Roman - 0:3. Až po po tomto góle sa dostali k slovu aj domáci, na 1:3 znížil Yogan. O pár sekúnd trafil Sukeľ po prihrávke Preisingera žrď, hostia si napokon udržali dvojgólový náskok až do druhej sirény.

V tretej tretine sa presadil aj tretí slovenský útočník v drese hostí. Dravecký využil prihrávku Adámka a prekonal bezmocného Gudlevskisa. Slovan mohol niečo urobiť s výsledkom v záverečnej päťminútovke, keď hral presilovú hru po faule Matěja na Fominycha, ale najväčšiu šancu zmaril Urbánkovi brankár Kacetl.