Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Rozlúčkový zápas Laca Nagya

0 0

Rozlúčkový zápas slovenskej reprezentácie s domácimi MS v hokeji bol zároveň posledným duelom v kariére pre Ladislava Nagya.

$article->fk_main_image->title

Ladislav Nagy je jedným z dvoch posledných hráčov tzv. "zlatej generácie", ktorí ešte hrajú hokej na vrcholnej úrovni. Tým druhým a posledným bude po dnešnom zápase s Dánskom Marek Uram, ktorý v poslednej sezóne hájil farby rodného Liptovského Mikuláša.

Laco Nagy sa chcel so svojou excelentnou kariérou rozlúčiť majstrovským titulom vo svojich Košiciach, to sa mu však ani v jednej z troch ostatných sezón nepodarilo. Rozlúčkou s reprezentačnou kariérou nebude ani štvrťfinále v Bratislave, ktoré si Laco tak veľmi želal. Napriek tomu bude mať za sebou obdivuhodných vyše 20 rokov, počas ktorých dokázal hrať hokej na vrcholnej úrovni.

V prestížnej NHL nastúpil "Maďar" na vyše 450 zápasov, z toho 18 v play off. Dosiahol v nich 315 bodov, pričom si obliekal dresy štyroch klubov - Arizona Coyotes, St. Louis Blues, Dallas Stars a Los Angeles Kings. Ďalších takmer 240 zápasov pridal v Kontinentálnej hokejovej lige. Zúčastnil sa na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu, Svetovom pohári 2003 v Kanade, ako aj na 8 svetových šampionátoch, z ktorých má zlatú a bronzovú medailu.

Aj keď je Laco Nagy pravým košickým lokálpatriotom, silnú stopu zanechal aj v našom klube počas dvoch sezón v KHL. Za HC SLOVAN nastúpil do 103 zápasov, v ktorých nazbieral 56 bodov. Najmä jeho prvá sezóna 2014/15 mu vyšla parádne, keď zaznamenal 23 gólov. Zaskvel sa aj dvomi hattrickmi, zhodou okolností vždy proti Medveščaku Záhreb.

Ladislavovi Nagyovi želáme do ďalšieho súkromného i pracovného života len to najlepšie.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Bačík Patrik 0 0
2. Jendek Dominik 0 0
3. Urbánek Jakub 0 0
4. Meszároš Andrej 0 0
5. Sersen Michal 0 0
6. Štajnoch Martin 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem