Rozlúčkový zápas Laca Nagya

Rozlúčkový zápas slovenskej reprezentácie s domácimi MS v hokeji bol zároveň posledným duelom v kariére pre Ladislava Nagya.

Ladislav Nagy je jedným z dvoch posledných hráčov tzv. "zlatej generácie", ktorí ešte hrajú hokej na vrcholnej úrovni. Tým druhým a posledným bude po dnešnom zápase s Dánskom Marek Uram, ktorý v poslednej sezóne hájil farby rodného Liptovského Mikuláša.Laco Nagy sa chcel so svojou excelentnou kariérou rozlúčiť majstrovským titulom vo svojich Košiciach, to sa mu však ani v jednej z troch ostatných sezón nepodarilo. Rozlúčkou s reprezentačnou kariérou nebude ani štvrťfinále v Bratislave, ktoré si Laco tak veľmi želal. Napriek tomu bude mať za sebou obdivuhodných vyše 20 rokov, počas ktorých dokázal hrať hokej na vrcholnej úrovni.V prestížnej NHL nastúpil "Maďar" na vyše 450 zápasov, z toho 18 v play off. Dosiahol v nich 315 bodov, pričom si obliekal dresy štyroch klubov - Arizona Coyotes, St. Louis Blues, Dallas Stars a Los Angeles Kings. Ďalších takmer 240 zápasov pridal v Kontinentálnej hokejovej lige. Zúčastnil sa na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu, Svetovom pohári 2003 v Kanade, ako aj na 8 svetových šampionátoch, z ktorých má zlatú a bronzovú medailu.Aj keď je Laco Nagy pravým košickým lokálpatriotom, silnú stopu zanechal aj v našom klube počas dvoch sezón v KHL. Za HC SLOVAN nastúpil do 103 zápasov, v ktorých nazbieral 56 bodov. Najmä jeho prvá sezóna 2014/15 mu vyšla parádne, keď zaznamenal 23 gólov. Zaskvel sa aj dvomi hattrickmi, zhodou okolností vždy proti Medveščaku Záhreb.Ladislavovi Nagyovi želáme do ďalšieho súkromného i pracovného života len to najlepšie.