Rozhodujúce tri góly v prvej tretine

Hostia si v prvej tretine vytvorili trojgólový náskok, ktorý HC SLOVAN už zvrátiť nedokázal.

HC SLOVAN Bratislava - Viťaz Podoľsk 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Góly: 31. Chipchura (C. Rau, Sersen) - 1. A. Siomin, 7. A. Siomin (M. Aaltonen, Řepík), 14. Šinkevič (Švec-Rogovoj, Kokarev)Vylúčení: 1:1 na 2 min, navyše M. Grman (Slovan) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Soin, Ravodin - Zacharenkov, Novikov (všetci Rus.), 5237 divákovZostavy:
Slovan Bratislava:
Štěpánek (7. Čiliak) - Sersen, Jánošík, M. Grman, Klok, Bačík, Gélinas, Švarný - C. Rau, Taffe, Červený - M. Lunter, M. Sukeľ, Liška - Lamper, Hrnka, Chipchura - Kelemen, Buc, M. Sloboda - Baranov
Viťaz: Ortio - Mozík, Katičov, Stasenko, Jevsejenkov, Šinkevič, Golovkov, Kožemiakin - A. Siomin, M. Aaltonen, Řepík - Rendulič, A. Nikulin, Makejev - Stoľarov, Švec-Rogovoj, Kokarev - N. Komarov, Černov, Vyglazov - N. GončarovÚvodné dva góly stretnutia padli po chybách v obrane domácich. Už po 60 sekundách sa presadil Alexander Siomin, ktorý strelil v 7. min aj druhý gól hostí. Jakuba Štěpánka vystriedal v bránke Slovana Marek Čiliak, ktorý si udržal čisté konto len do 14. min. Tretí gól Víťaza strelil bieloruský obranca Iľja Šinkevič strelou od modrej čiary. Slovan v závere tretiny dostal výhodu presilovej hry, na gól ju však nevyužil.Domáci nedokázali dostať puk do bránky Podoľska v úvodných desiatich minútach II. dvadsaťminútovky, raz tam však skončil útočník Patrik Lamper. Gól na 1:3 z pohľadu „belasých“ prišiel v čase 30:07. Chad Rau sa dostal k puku po vyrazenej strele Michala Sersena a posunul ho lepšie postavenému Kylovi Chipchurovi, ktorý nezaváhal a znížil stav stretnutia.Slovan mal v záverečnej tretine niekoľko šancí, na zníženie či vyrovnanie ich však nedokázal využiť. "Belasým" sa nepodarilo skórovať ani pri záverečnej hre bez brankára. Naopak, takmer inkasovali pri strele Pavla Černova, ten však minul opustenú bránku domácich.