Logo

Správy

Permanentky
SloavnPositive

Róbert Petrovický asistentom trénera reprezentácie Slovenska

0 0

Asistent hlavného trénera HC SLOVAN Bratislava Róbert Petrovický sa stal novým asistentom reprezentačného trénera C. Ramsaya.

$article->fk_main_image->title

V novej role sa bývalý dlhoročný reprezentačný útočník predstaví v dvojzápase proti Švédsku v rámci Euro Hockey Challenge. S národným tímom absolvuje celú prípravu a pocestuje s ním aj na Mastrovstvá sveta do Dánska.

"Nad touto ponukou som nerozmýšľal ani sekundu. Okamžite som ju prijal," prezradil Petrovický, ktorý by mal s tímom absolvovať celú prípravu a bude na striedačke aj počas MS.

"Hovorili sme spolu a prešli sme si aj videá toho, ako chceme, aby tím hral. Jedným z mojich cieľov pri národnom mužstve je pomáhať ostatným trénerom a dať im šancu na rozvoj. Teším sa preto na spoluprácu s Robom. Má veľa skúsenosti, poznáme sa, má dobrú angličtinu, takže môže prekladať hráčom, ktorí nerozumejú, aj mne," povedal Ramsay pre oficiálnu stránku Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

V predbežnej nominácii Slovákov nefiguruje zatiaľ žiadny hráč základného kádra Slovana v uplynulej sezóne. Viacerí z potenciálnych adeptov na účasť na svetovom šampionáte ešte dohrávajú sezónu v kluboch, do ktorých prestúpili na sklonku prestupového obdobia (Bačík, Sádecký, Hecl v Dukle Trenčín, Skalický, Hrnka, Lamper v Banskej Bystrici, J. Mikúš v Litvínove). Marek Viedenský už dávnejšie avizoval, že po sezóne absolvuje operáciu očí, Andrej Meszároš sa po vynechaní z nominácie na olympijský turnaj vzdal reprezentácie.

Západná konferencia

P Tím GP PTS
1. Jokerit Helsinki 9 15
2. SKA Petrohrad 9 14
3. Lokomotiv Jaroslavľ 9 12
4. CSKA Moskva 9 12
5. Dinamo Riga 8 11
6. Severstaľ Čerepovec 10 9
7. Spartak Moskva 8 8
8. Viťaz Podolsk 10 8
9. HC SLOVAN Bratislava 10 8
10. HC Soči 9 8
11. Dynamo Moskva 9 7
12. Dinamo Minsk 9 6
Kompletné tabuľky

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Taffe Jeff 10 10
2. Repik Michal 10 7
3. Gelinas Eric 10 5
4. Rau Chad 10 5
5. Virta Patrik 9 5
6. Sersen Michal 10 4
7. Liska Adam 10 4
8. Lunter Mario 10 3
9. Chipchura Kyle 10 3
10. Grman Mario 10 3

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem