Logo

Správy

SloavnPositive

Fanshop

Róbert Petrovický asistentom trénera reprezentácie Slovenska

0 0

Asistent hlavného trénera HC SLOVAN Bratislava Róbert Petrovický sa stal novým asistentom reprezentačného trénera C. Ramsaya.

$article->fk_main_image->title

V novej role sa bývalý dlhoročný reprezentačný útočník predstaví v dvojzápase proti Švédsku v rámci Euro Hockey Challenge. S národným tímom absolvuje celú prípravu a pocestuje s ním aj na Mastrovstvá sveta do Dánska.

"Nad touto ponukou som nerozmýšľal ani sekundu. Okamžite som ju prijal," prezradil Petrovický, ktorý by mal s tímom absolvovať celú prípravu a bude na striedačke aj počas MS.

"Hovorili sme spolu a prešli sme si aj videá toho, ako chceme, aby tím hral. Jedným z mojich cieľov pri národnom mužstve je pomáhať ostatným trénerom a dať im šancu na rozvoj. Teším sa preto na spoluprácu s Robom. Má veľa skúsenosti, poznáme sa, má dobrú angličtinu, takže môže prekladať hráčom, ktorí nerozumejú, aj mne," povedal Ramsay pre oficiálnu stránku Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

V predbežnej nominácii Slovákov nefiguruje zatiaľ žiadny hráč základného kádra Slovana v uplynulej sezóne. Viacerí z potenciálnych adeptov na účasť na svetovom šampionáte ešte dohrávajú sezónu v kluboch, do ktorých prestúpili na sklonku prestupového obdobia (Bačík, Sádecký, Hecl v Dukle Trenčín, Skalický, Hrnka, Lamper v Banskej Bystrici, J. Mikúš v Litvínove). Marek Viedenský už dávnejšie avizoval, že po sezóne absolvuje operáciu očí, Andrej Meszároš sa po vynechaní z nominácie na olympijský turnaj vzdal reprezentácie.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Hrnka Tomas 46 11
2. Svarny Ivan 42 6
3. Lamper Patrik 9 4
4. Hedera Tomas 12 2
5. Bacik Patrik 43 1
6. Grman Mario 0 0
7. Janosik Adam 0 0
8. Cerveny Rudolf 0 0
9. Schaus Nicholas 0 0
10. Klok Lukas 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Súhlasím