Logo

Správy

SloavnPositive

Fanshop

Réway bez individuálnych cieľov, dôležité výsledky tímu

0 0

HC SLOVAN Bratislava sa na kontrakte dohodol s útočníkom Martinom Réwayom. Talentovaný hokejista poskytol klubovému webu exkluzívny rozhovor.

$article->fk_main_image->title

Aký bol tvoj program v posledných dňoch?

V zámorí som si povybavoval všetky potrebné veci a do Bratislavy prišiel v stredu ráno. Cesta z viedenského letiska smerovala priamo do kabíny, kde som si rozložil svoje veci. Naplánované mám stretnutie s agentom a so zástupcami HC SLOVAN.  V ďalších dňoch to budú povinné lekárske prehliadky, veci týkajúce sa marketingu, následne sa pripojím k mužstvu a budem riešiť už iba hokej.

Videl si súpisku Slovana, ktorých hráčov na nej poznáš?

Kabína Slovana mi nie je cudzia, poznám v nej takmer všetkých s výnimkou legionárov z Kanady či USA. So slovenskými chlapcami sme sa stretli v reprezentácii, dvojičku v Sparte som tvoril s Janom Buchtelem, známy mi je aj Michal Řepík z Liberca. Stretol som sa tiež už s asistentmi i kondičným trénerom.

Tešíš sa na niekoho špeciálne?

Veľmi dobrý vzťah z mládežníckych či seniorskych reprezentácii  mám s Paľom Skalickým či Michalom Hlinkom. Teším sa na návrat chlapcov z tripu a prvý spoločný tréning. Z počutia viem, že v Slovane je každoročne dobrá partia.

V Bratislave stráviš nasledujúce mesiace, riešiš už otázku bývania?

Budem o tom diskutovať s agentom. Myslím, že mi pomôžu aj ľudia v klube. Rozhodnem sa, či bude pre mňa výhodnejšie zostať na hoteli, alebo si nájdem byt v blízkosti zimného štadióna.

Sledoval si na diaľku výkony Slovana?

Z Kanady som na sledovanie nemal príliš čas. Často som si však pozeral aspoň výsledky mužstva v KHL. Viem, že výkonnosť je kolísavá, mužstvu to príliš nejde vonku. Pred pár týždňami prišiel nový tréner. Dúfam, že aj ja svojimi výkonmi prispejem k zlepšeným výsledkom.

Ktoré faktory boli rozhodujúce pre výber Slovana?

Veci v Kanade sa zomleli veľmi rýchlo. V zápasoch som nehral tak ako som si predstavoval, nesadol mi príliš ani fyzicky náročný štýl súťaže. Vedeniu Montrealu som vysvetlil svoju situáciu, požiadal o ukončenie kontraktu a rozhodol sa pre Európu. Slovan pôsobí v najlepšej európskej súťaži, hrajú v nej šikovní hráči.  Hokej je technickejší, na širších klziskách budem mať možnosť hrať viac s pukom a mať viac času na rozhodnutia s ním. To je to, čo myslím momentálne najviac potrebujem.

Aké sú tvoje ciele do prebiehajúcej sezóny?

Individuálne ciele si nedávam. Budem najradšej ak sa čo najrýchlejšie dostanem do optimálnej fyzickej formy. Dôležité bude, aby som  na ľade dokázal Slovanu pomôcť, bol platným hráčom a získavali sme body ako tím.

S akým číslom budes hrať v Slovane?

Tri čísla, ktoré by som si vybral sú v Slovane už obsadené.  Prvým výberom bolo číslo 10,  to má obranca Barker, 55-ku zase Colby Genoway a 70ku Radek Smoleňák. Aktuálne to teda vyzerá na číslo 77. 

Západná konferencia

P Tím GP PTS
1. SKA Petrohrad 34 90
2. CSKA Moskva 30 67
3. Jokerit Helsinki 29 64
4. Lokomotiv Jaroslavľ 32 55
5. Torpedo Nižnij Novgorod 34 51
6. HC Soči 32 50
7. Severstaľ Čerepovec 33 50
8. Spartak Moskva 32 49
9. Dynamo Moskva 34 49
10. Dinamo Minsk 32 41
11. Viťaz Podolsk 34 33
12. HC SLOVAN Bratislava 32 31
13. Dinamo Riga 31 20
Kompletné tabuľky

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Genoway Colby 32 19
2. Smoleňák Radek 24 19
3. Viedensky Marek 27 14
4. Boychuk Zach 12 12
5. Repik Michal 31 11
6. Kaspar Lukas 30 11
7. Ebert Nick 31 10
8. Meszároš Andrej 27 9
9. Hrnka Tomas 31 7
10. Buchtele Jan 26 7

Napísali o nás