Logo

Správy

SloavnPositive

Réway bez individuálnych cieľov, dôležité výsledky tímu

0 0

HC SLOVAN Bratislava sa na kontrakte dohodol s útočníkom Martinom Réwayom. Talentovaný hokejista poskytol klubovému webu exkluzívny rozhovor.

$article->fk_main_image->title

Aký bol tvoj program v posledných dňoch?

V zámorí som si povybavoval všetky potrebné veci a do Bratislavy prišiel v stredu ráno. Cesta z viedenského letiska smerovala priamo do kabíny, kde som si rozložil svoje veci. Naplánované mám stretnutie s agentom a so zástupcami HC SLOVAN.  V ďalších dňoch to budú povinné lekárske prehliadky, veci týkajúce sa marketingu, následne sa pripojím k mužstvu a budem riešiť už iba hokej.

Videl si súpisku Slovana, ktorých hráčov na nej poznáš?

Kabína Slovana mi nie je cudzia, poznám v nej takmer všetkých s výnimkou legionárov z Kanady či USA. So slovenskými chlapcami sme sa stretli v reprezentácii, dvojičku v Sparte som tvoril s Janom Buchtelem, známy mi je aj Michal Řepík z Liberca. Stretol som sa tiež už s asistentmi i kondičným trénerom.

Tešíš sa na niekoho špeciálne?

Veľmi dobrý vzťah z mládežníckych či seniorskych reprezentácii  mám s Paľom Skalickým či Michalom Hlinkom. Teším sa na návrat chlapcov z tripu a prvý spoločný tréning. Z počutia viem, že v Slovane je každoročne dobrá partia.

V Bratislave stráviš nasledujúce mesiace, riešiš už otázku bývania?

Budem o tom diskutovať s agentom. Myslím, že mi pomôžu aj ľudia v klube. Rozhodnem sa, či bude pre mňa výhodnejšie zostať na hoteli, alebo si nájdem byt v blízkosti zimného štadióna.

Sledoval si na diaľku výkony Slovana?

Z Kanady som na sledovanie nemal príliš čas. Často som si však pozeral aspoň výsledky mužstva v KHL. Viem, že výkonnosť je kolísavá, mužstvu to príliš nejde vonku. Pred pár týždňami prišiel nový tréner. Dúfam, že aj ja svojimi výkonmi prispejem k zlepšeným výsledkom.

Ktoré faktory boli rozhodujúce pre výber Slovana?

Veci v Kanade sa zomleli veľmi rýchlo. V zápasoch som nehral tak ako som si predstavoval, nesadol mi príliš ani fyzicky náročný štýl súťaže. Vedeniu Montrealu som vysvetlil svoju situáciu, požiadal o ukončenie kontraktu a rozhodol sa pre Európu. Slovan pôsobí v najlepšej európskej súťaži, hrajú v nej šikovní hráči.  Hokej je technickejší, na širších klziskách budem mať možnosť hrať viac s pukom a mať viac času na rozhodnutia s ním. To je to, čo myslím momentálne najviac potrebujem.

Aké sú tvoje ciele do prebiehajúcej sezóny?

Individuálne ciele si nedávam. Budem najradšej ak sa čo najrýchlejšie dostanem do optimálnej fyzickej formy. Dôležité bude, aby som  na ľade dokázal Slovanu pomôcť, bol platným hráčom a získavali sme body ako tím.

S akým číslom budes hrať v Slovane?

Tri čísla, ktoré by som si vybral sú v Slovane už obsadené.  Prvým výberom bolo číslo 10,  to má obranca Barker, 55-ku zase Colby Genoway a 70ku Radek Smoleňák. Aktuálne to teda vyzerá na číslo 77. 

Západná konferencia

P Tím GP PTS
1. CSKA Moskva 30 52
2. SKA Petrohrad 29 47
3. Jokerit Helsinki 28 43
4. Lokomotiv Jaroslavľ 30 39
5. Spartak Moskva 31 34
6. HC Soči 31 33
7. Dinamo Riga 28 28
8. Viťaz Podolsk 30 26
9. Dynamo Moskva 29 25
10. HC SLOVAN Bratislava 31 22
11. Dinamo Minsk 30 20
12. Severstaľ Čerepovec 30 20
Kompletné tabuľky

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Taffe Jeff 31 20
2. Repik Michal 31 18
3. Cerveny Rudolf 30 14
4. Gelinas Eric 31 12
5. Rau Chad 31 11
6. Chipchura Kyle 31 9
7. Lunter Mario 30 9
8. Sukel Matus 29 9
9. Sersen Michal 31 8
10. Liska Adam 31 6

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem