Logo

Správy

SloavnPositive

Fanshop

Réway bez individuálnych cieľov, dôležité výsledky tímu

0 0

HC SLOVAN Bratislava sa na kontrakte dohodol s útočníkom Martinom Réwayom. Talentovaný hokejista poskytol klubovému webu exkluzívny rozhovor.

$article->fk_main_image->title

Aký bol tvoj program v posledných dňoch?

V zámorí som si povybavoval všetky potrebné veci a do Bratislavy prišiel v stredu ráno. Cesta z viedenského letiska smerovala priamo do kabíny, kde som si rozložil svoje veci. Naplánované mám stretnutie s agentom a so zástupcami HC SLOVAN.  V ďalších dňoch to budú povinné lekárske prehliadky, veci týkajúce sa marketingu, následne sa pripojím k mužstvu a budem riešiť už iba hokej.

Videl si súpisku Slovana, ktorých hráčov na nej poznáš?

Kabína Slovana mi nie je cudzia, poznám v nej takmer všetkých s výnimkou legionárov z Kanady či USA. So slovenskými chlapcami sme sa stretli v reprezentácii, dvojičku v Sparte som tvoril s Janom Buchtelem, známy mi je aj Michal Řepík z Liberca. Stretol som sa tiež už s asistentmi i kondičným trénerom.

Tešíš sa na niekoho špeciálne?

Veľmi dobrý vzťah z mládežníckych či seniorskych reprezentácii  mám s Paľom Skalickým či Michalom Hlinkom. Teším sa na návrat chlapcov z tripu a prvý spoločný tréning. Z počutia viem, že v Slovane je každoročne dobrá partia.

V Bratislave stráviš nasledujúce mesiace, riešiš už otázku bývania?

Budem o tom diskutovať s agentom. Myslím, že mi pomôžu aj ľudia v klube. Rozhodnem sa, či bude pre mňa výhodnejšie zostať na hoteli, alebo si nájdem byt v blízkosti zimného štadióna.

Sledoval si na diaľku výkony Slovana?

Z Kanady som na sledovanie nemal príliš čas. Často som si však pozeral aspoň výsledky mužstva v KHL. Viem, že výkonnosť je kolísavá, mužstvu to príliš nejde vonku. Pred pár týždňami prišiel nový tréner. Dúfam, že aj ja svojimi výkonmi prispejem k zlepšeným výsledkom.

Ktoré faktory boli rozhodujúce pre výber Slovana?

Veci v Kanade sa zomleli veľmi rýchlo. V zápasoch som nehral tak ako som si predstavoval, nesadol mi príliš ani fyzicky náročný štýl súťaže. Vedeniu Montrealu som vysvetlil svoju situáciu, požiadal o ukončenie kontraktu a rozhodol sa pre Európu. Slovan pôsobí v najlepšej európskej súťaži, hrajú v nej šikovní hráči.  Hokej je technickejší, na širších klziskách budem mať možnosť hrať viac s pukom a mať viac času na rozhodnutia s ním. To je to, čo myslím momentálne najviac potrebujem.

Aké sú tvoje ciele do prebiehajúcej sezóny?

Individuálne ciele si nedávam. Budem najradšej ak sa čo najrýchlejšie dostanem do optimálnej fyzickej formy. Dôležité bude, aby som  na ľade dokázal Slovanu pomôcť, bol platným hráčom a získavali sme body ako tím.

S akým číslom budes hrať v Slovane?

Tri čísla, ktoré by som si vybral sú v Slovane už obsadené.  Prvým výberom bolo číslo 10,  to má obranca Barker, 55-ku zase Colby Genoway a 70ku Radek Smoleňák. Aktuálne to teda vyzerá na číslo 77. 

Západná konferencia

P Tím GP PTS
1. SKA Petrohrad 52 132
2. CSKA Moskva 52 118
3. Jokerit Helsinki 50 95
4. Lokomotiv Jaroslavľ 52 90
5. Torpedo Nižnij Novgorod 53 84
6. HC Soči 52 84
7. Spartak Moskva 52 78
8. Severstaľ Čerepovec 52 77
9. Dynamo Moskva 53 75
10. Dinamo Minsk 52 67
11. Viťaz Podolsk 52 57
12. HC SLOVAN Bratislava 51 55
13. Dinamo Riga 50 43
Kompletné tabuľky

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Genoway Colby 51 26
2. Repik Michal 48 22
3. Kaspar Lukas 46 21
4. Boychuk Zach 30 21
5. Ebert Nick 44 19
6. Viedensky Marek 39 18
7. Meszároš Andrej 46 14
8. Mikus Juraj 46 12
9. Buchtele Jan 41 11
10. Hrnka Tomas 43 10

Napísali o nás