Slovan dohodnutý s L.Nagyom!

Novým klubovým pôsobiskom najlepšieho strelca Slovenska na majstrovstvách sveta v Bielorusku sa stane HC SLOVAN Bratislava!

Vedenie HC SLOVAN Bratislava sa krátko po poslednom zápase Slovenska na svetovom šampionáte predbežne dohodlo na zmluve s útočníkom Ladislavom Nagyom. Dvojročný kontrakt s platnosťou do 30.4.2016 podpíše skúsený útočník so Slovanom v pondelok, následne bude zmluva zaregistrovaná na centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve.34 – ročný krídelník (nar. 1.6. 1979) sa po troch sezónach v juniorke a medzi mužmi na Slovensku rozhodol skusiť šťastie v zámorí a v hneď vo svojej prvej sezóne sa stal so 71 gólmi v 63 zápasoch najlepším strelcom juniorskej Quebec Major Junior Hockey League! Skvelé výkony katapultovali Nagya takmer okamžite do prvého tímu St. Louis Blues, v ktorom odohral 57 stretnutí. Pre veľku konkurenciu medzi útočníkmi v tíme Bluesmanov zamieril talentovaný Nagy do Phoenixu, kde zažiaril azda najviac a až v troch sezónach sa dostal cez hranicu 50 bodov. V  NHL ďalej obliekal dresy Dallasu Stars a Los Angeles Kings. Celkovo nastúpil skvelý zakončovateľ v najlepšej svetovej lige na 453 zápasov, v ktorých nazbieral 315 kanadských bodov. Od ročníka 2008/2009 korčuľovaľ Nagy po klziskách KHL. Postupne nastupoval za Severstaľ Čerepovec, Lev Poprad a Dinamo Minsk. V KHL má 180cm vysoký a 87kg vážiaci hráč v štatistikách zatiaľ 131 zápasov a 67 bodov. Korčuliarsky skvele vybavený a rýchly hokejista má tiež skúsenosti z najvyššej švédskej súťaže z tímu Modo. Jeho posledným pôsobiskom pred príchodom do Slovana bol v nedávno skončenej sezóne fínsky Jokerit Helsinki.Bohatá a úspešná je rovnako Nagyova kariéra v slovenskej reprezentácii. V drese s dvojkrížom na hrudi štartoval na dvoch juniorských majstrovstvách sveta, ku ktorým pridal štarty na šiestich seniorskych svetových šampionátoch. Vo svojej zbierke má zlatú medailu z MS 2002 (Gotebörg) a bronz z MS 2003 (Helsinki). Celkovo odohral za seniorsky výber Slovenska 80 zápasov s bilanciou 17 gólov a 24 asistencií.Vedenie Slovana teší, že sa mužstvo posilnilo o hráča s bohatými skúsenosťami na klubovej i medzinárodnej úrovni a v našom klube mu želá veľa šťastia v nadchádzajúcom ročníku KHL!