Reprezentačný útočník Špirko do Slovana

Rýchly krídelník si zahrá v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige už piatu sezónu.

HC SLOVAN Bratislava formuje káder pred štartom nového ročníka, na kontrakte s platnosťou do 30.4.2016 dnes prikývol reprezentačný útočník Rastislav Špirko. Tridsaťjedenročný hokejista má bohaté skúsenosti z KHL, v najlepšej súťaži na starom kontinete odohral viac ako 200 zápasov, naposledy obliekal dres Amuru Chabarovsk. Odchovanec martinského hokeja na seba skvelými štatistikami pútal pozornosť už v dorasteneckom a juniorskom veku, za čo si vypýtal pozvánku na svetové šampionáty do 18 a 20 rokov.  Len ako osemnásťročný odohral 50 zápasov v seniorskom mužstve Martina a nazbieral slušných 22 kanadských bodov. Špirko skúšal v ďalších sezónach šťastie aj za morom, keď nastupoval  v juniorskych súťažiach USHL a NCAA. Sezónu 2006/2007 strávil opäť vo svojom rodnom Martine. Ďalšie tri ročníky brázdil šikovný útočník klziská v českej extralige, v drese Pardubíc zaknihoval dokonca na jar 2010 majstrovský titul. Od ročníka 2011/2012 pôsobí Špirko v Kontinentálnej hokejovej lige, postupne v tímoch Levu Poprad, Avtomobilistu Jekaterinburg, Spartaka Moskva a naposledy Amuru Chabarovsk. Celkovo si v 205 zápasoch pripísal na konto 84 bodov. Špirko je tiež členom širšieho kádra slovenskej reprezentácie, v A tíme odohral 35 duelov.HC SLOVAN víta Rastislava Špirka v Bratislave a praje mu úspešnú sezónu v KHL!