Reprezentačná posila do obrany!

Obrana HC SLOVAN Bratislava sa v novom ročníku KHL rozrastie o reprezentačného obrancu Ivana Baranku.

Po kanadskom bekovi Kurtisovi Fosterovi je Ivan Baranka ďalšou výraznou posilou pre defenzívu Slovana. Skúsený slovenský reprezentant, ktorý naposledy pôsobil v Avangarde Omsk, sa s vedením Slovana dohodol na ročnom kontrakte s platnosťou do 30.4.2015. Platnosť Barankovej zmluvy v Slovane podlieha ešte registrácii na centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve.„O služby tohto hráča sme sa prirodzene zaujímali okamžite, ako mu vypršala zmluva v Omsku. Ivan už niekoľko rokov v KHL i na medzinárodnom poli dokazuje, že patrí medzi absolútnu špičku medzi slovenskými obrancami. Dokáže hrať veľmi zodpovedne vo vlastnom obrannom pásme, no prospešný je aj smerom dopredu. Na ľade zrejme dostane veľký časový priestor a bezpochyby by sa mal stať jedným z lídrov defenzívy Slovana,“ povedal na adresu Ivana Baranku generálny manažér nášho klubu Maroš Krajči.Ivan Baranka (nar. 19.5.1985) naštartoval svoju hokejovú kariéru v Dubnici, v ktorej nastupoval za dorast, juniorku a nakoniec v druhej najvyššej súťaži aj za mužov. V ročníku 2002/2003 si aktuálne dvadsaťdeväťročný bek vybojoval na svojom prvom svetovom šampionáte do 18 rokov striebornú medailu a dobré výkony mu otvorili dvere do zahraničia. Ešte v spomínanom roku po ňom siahli v 2. kole z 50. miesta draftu slávni New York Rangers, za ktorých však odohral jediný zápas. V USA nastupoval najskôr dve sezóny v tíme WHL Everett Silvertips, neskôr bojoval o prvý tím jazdcov na farme Hartftord Wolf Pack, kde odohral 175 zápasov s bilanciou 14 gólov a 57 asistencií.Robustný bek (188cm, 92kg) sa po ročníku 2007/08 rozhodol vrátiť späť do Európy a v tíme Spartaka Moskva naskočil hneď do prvého ročníka Kontinetálnej hokejovej ligy.  Spolu nastúpil  v KHL  počas šiestich sezón na 308 zápasov, v ktorých zaznamenal 118 bodov, jeho posledným pôsobiskom bol Avangard Omsk.Okrem klubovej kariéry sa Baranka zúčastnil na troch seniorských svetových šampionátoch, pričom v roku 2012 vybojoval s našou reprezentáciou striebornú medailu. Za Slovensko si zahral aj na olympijských hrách 2010 vo Vancouveri a 2014 v Soči.HC SLOVAN Bratislava víta vo svojom kádri Ivana Baranku a verí, že v Bratislave zúročí svoje bohaté skúsenosti z najlepšej európskej ligy.