Logo

Správy

SlovanPositive

Realizačný tím doplní víťaz Stanley Cupu!

0 0

Novým trénerom brankárov HC SLOVAN Bratislava bude bývalý skvelý gólman Tom Barrasso.

$article->fk_main_image->title


Tom Barrasso (nar. 31.3.1965, Boston, USA) je dvojnásobným držiteľom Stanley Cupu s tímom Pittsburgh Penguins v čase najväčšej slávy tohto klubu s Mario Lemieux a Jaromírom Jágrom. V oboch sezónach bol prvým brankárom "tučniakov" a výraznou mierou sa zaslúžil o zisk najcennejšej klubovej hokejovej trofeje.

Do NHL mal Barrasso raketový štart už o pár rokov skôr, keď hneď vo svojej premiérovej sezóne 1983/84 v drese Buffalo Sabres pozbieral azda všetky možné trofeje: Vezina Trophy pre najlepšieho brankára, Calder Trophy pre najlepšieho nováčika sezóny, a a tiež sa dostal do prvého All Stars výberu NHL.

Celkom Tom Barrasso odchytal v NHL vyše 760 zápasov v základnej časti, k tomu pridal 119 duelov v play off. Viackrát bol účastníkom prestížneho Zápasu hviezd NHL. S aktívnou kariérou sa rozlúčil na olympijiských hrách 2002 v Salt Lake City, v nasledujúcej sezóne 2002/2003 ešte sporadicky nastupoval za St. Louis Blues. V roku 2011 ho slávnostne uviedli do Siene slávy amerického hokeja.

Po skončení aktívnej činnosti Tom Barrasso nastúpil na trénerskú dráhu. V rokoch 2007 až 2012 pôsobil v pozícii trénera brankárov alebo asistenta hlavného trénera v tíme NHL Carolina Hurricanes, kde spolupracoval s takými brankármi, ako Cam Ward alebo Michael Leighton.

Barrasso má aj kvalitné skúsenosti s Kontinentálnou hokejovou ligou: v sezóne 2012/2013 stál na striedačke hviezdami nabitého Metallurgu Magnitogorsk po boku kanadského trénera Paula Mauricea. V Bratislave sme ho už raz mali možnosť privítať: presne 6. januára 2013 v pamätnom zápase (4:3 po nájazdoch), v ktorom sa so Slovanom lúčili Andrej Sekera a Ľubomír Višňovský. 

V Slovane bude hlavnou úlohou Toma Barrassa viesť v tréningoch dvojicu kanadských gólmanov Michaela Garnetta a Barryho Brusta. Od jedného z najlepších brankárov NHL v posledných desaťročiach sa však bude môcť určite priučiť aj nádejný Christián Pavlas, ktorý by mal v klube pôsobiť v pozícii tretieho gólmana.

Toma Barrassa vítame po vyše dvoch rokoch v Bratislave a celému realizačnému tímu na čele s hlavným trénerom Milošom Říhom želáme úspešnú sezónu.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem